Як і в будь-якому іншому випадку, у сфері безпеки є низка міфів. Іноді поодинокий випадок стає таким собі загальноприйнятим законом, а іноді фантазія взагалі виникає на порожньому місці. Спробуємо розібратися.
Міф №1. В охоронці беруть усіх підряд
Існує думка, що в охоронці найчастіше йдуть пенсіонери. Сидяча робота десь на вході досить проста і здатна дати непоганий додатковий прибуток. Так дійсно часто відбувається, але тут слід розмежувати вахтера, тобто звичайного сторожа, і охоронця – фахівця, який пройшов необхідну підготовку та отримав професійні знання та навички для забезпечення безпеки і фізичної охорони приміщення чи об’єкта.
Ці фахівці повинні пройти перевірку біографічних даних, довести свою профпридатність щодо низки фізичних тестів на силу, витривалість, стресостійкість, уміння працювати зі зброєю та спецзасобами. Багато охоронців мають досвід роботи в армії або правоохоронних органах і привносять у свої ролі багаторічні знання та польовий досвід.
Міф №2. Охоронці просто стоять на посту і нічого не роблять
Якщо цього потребують увазі умови договору та посадові обов’язки, то так. Різні випадки вимагають різного підходу до безпеки: іноді це пост на вході, іноді патруль периметра, іноді – обхід внутрішньої території.
У деяких ситуаціях охоронці перевіряють документи та накладні на товари, оглядають транспорт, в інших – проводять гостя по території до місця призначення, не дозволяючи йому відхилятися від дозволеного маршруту. Охоронці стають першою лінією захисту під час надзвичайної ситуації, перш ніж правоохоронці прибудуть на місце події. Вони тримають ситуацію під контролем, виявляють слабкі місця та забезпечують контроль доступу, щоб бізнес чи об’єкт не постраждали через дії злочинців.
Міф №3. Безпека коштує дорого
Іноді це справді так. Багато хто вважає, що послуги агентства безпеки призначені лише для великих компаній, політиків, мільйонерів та знаменитостей. Але робота з професійною командою безпеки не означає, що вам потрібно розоритися – потрібно просто розумно підходити до стратегії безпеки і, наприклад, для супроводу цінного вантажу наймати не 20 озброєних охоронців, а одного або двох, а для охорони підприємства підібрати фахівців з погодинною оплатою – так вдасться заощадити, коли охорона не потрібна.
Охорона може забезпечити власникам бізнесу впевненість у тому, що їхній персонал та майно захищені навіть за невеликого бюджету. Піші патрулі, неозброєні охоронці та віддалений моніторинг – все це значно здешевлює послуги охорони.