Будь-яка система безпеки потребує обслуговування, а в разі поломки – ремонту. Така система дозволяє зупинити проникнення злодіїв, запобігти пожежі або вчасно зреагувати на витік газу, і для підтримки її працездатності потрібно періодично проводити профілактичне обслуговування.
Обслуговування систем безпеки в Києві
Збій зображення відеокамери, різкі перепади температур, підвищена вологість, бруд і пил на обладнанні погіршують роботу приладів і роблять систему вразливою для зловмисників. До небажаних наслідків можуть призвести неполадки навіть маленького датчика, тому обслуговування устаткування – це обов’язкова складова роботи системи безпеки!
Устаткування для відеоспостереження потрібно періодично перевіряти, робити чистку, настройку або усувати несправності – перевіряти характеристики моніторів, оптики та корпусів. Систематично повинна проводитися і перевірка програмного забезпечення: як мінімум раз на квартал, півроку або рік. Це залежить від пристроїв та їх технічних характеристик.
Пожежну і охоронну сигналізацію перевіряють на наявність механічних пошкоджень кріплень, контактів і корпусів, корозії і бруду. Відповідно до технічного регламенту перевіряються всі датчики і пристрої оповіщення. Після цього проводиться тестування системи, в тому числі приладів живленняч. Також може знадобитися розтин корпусу пристрою та діагностика програмного забезпечення.
Обслуговування системи контролю та управління доступом (СКУД) проводиться за допомогою діагностичного обладнання і спеціальних програм. Обслуговування такої системи складається з наступних заходів: діагностика стабільності роботи, зовнішній огляд приладів, підтримання стабільного функціонування СКУД, настройка по індивідуальним вимогам.
Головні завдання обслуговування систем безпеки
Обслуговування систем безпеки складається з наступних пунктів:
- введення в експлуатацію;
- перевірка стану і працездатності приладів, кабельних мереж;
- збір і аналіз інформації про працездатність пристроїв;
- визначення та усунення неполадок, що впливають на ефективність роботи і призводять до відмов обладнання;
- попередження відмов апаратури і створення оптимального режиму роботи;
- інструментальна перевірка параметрів обладнання;
- відновлення приладів після впливу неправильних умов експлуатації;
- перевірка укомплектованості системи;
- оцінка результатів перевірки;
- розробка заходів щодо збільшення терміну служби обладнання.
Устаткування системи безпеки, як і інша техніка, з часом виходить з ладу. Це може статися в самий невідповідний момент. Щоб уникнути цього, варто періодично проводити обслуговування апаратури.
Регулярне обслуговування системи безпеки усуне неполадки, які впливають на стабільність роботи, і продовжить термін експлуатації обладнання!