Аналогові і IP-камери відеоспостереження – в чому відмінності?

Аналогові і IP-камери відеоспостереження – в чому відмінності?

Аналогові і цифрові (IP) камери активно використовуються в сучасних системах відеоспостереження. Перші передають інформацію на відеореєстратор, другі – на веб-сервер. Плюсів і у тих, і в інших цілком достатньо, але так само багато і відмінностей, що в результаті позначається на усій системі безпеки.

Яку ж камеру обрати? І чи можна сказати, що якась краще і функціональніше?

Основні відмінності аналогової і цифрової камери

Багато в чому вибір відеокамери залежить від потреб підприємства та фінансових можливостей. Але є тут ряд моментів, які ніяк не відбиваються на ціні – вони просто дають інший функціонал.

  • Доступ до інформації – в аналогових системах видалений доступ до відео обмежений, на відміну від IP-камер. Цифрова система дозволяє переглядати відео з будь-якої точки світу.
  • Якість зображення – IP-камери мають кращу якість відео, ніж аналогові. Цифрові камери передають зображення з високою деталізацією, яке не погіршується при масштабуванні.
  • Встановлення устаткування – IP-камера легко підключається через локальну мережу, установка аналогової камери складніша, оскільки вимагає прокладення кабелю.
  • Масштабованість – якщо потрібне встановлення додаткових IP-камер, їх можна легко приєднати до локальної мережі. Для кожної додаткової аналогової камери потрібне прокладення окремого кабелю.
  • Обробка отриманих даних – цифрові камери мають додаткові функції, які покращують якість зображення, обробляють тривожні сигнали. У аналогових такі функції відсутні.
  • Надійність системи – якщо аналогові пристрої несправні, їх треба замінити. У цифровому устаткуванні все набагато простіше – створюється система резервування і дублювання лінії зв’язку.

Цифрове і аналогове відеоспостереження відрізняються за вартістю. IP-камери набагато дорожчі, ніж аналогові, але вони не вимагають прокладення кабелю й набагато зручніші в роботі.

Як обрати відповідну відеокамеру

Перш ніж встановити відеокамеру, цифрову або аналогову, варто з’ясувати, які завдання вона повинна вирішувати, які взагалі є вимоги до системи і що буде ефективніше на конкретному об’єкті.

Якщо відеокамера буде на вулиці, треба вибирати камеру з термокожухом для обігріву і геометричним протиударним корпусом. Камера повинна охоплювати велику територію і якісно передавати зображення. IP-камери мають високий рівень фокусування, що дозволяє детально розглянути обличчя та автомобільні номери. Існують відеокамери зі змінюваним кутом огляду, але вони набагато дорожчі, ніж аналогові з фіксованим. Пристрій повинен працювати при зміні освітлення, реагувати на рух, мати ІЧ-підсвітку.

Не важливо, чи обираєте ви IP-камеру, чи аналогову, вона повинна підходити під усі вимоги об’єкту. Іноді дорогого устаткування зовсім не треба, щоб мати ефективну систему відеоспостереження. Цифрові камери сучасні, передають зображення видалено і оснащені додатковими фікціями. Аналогові простіше, підходять для невеликих і середніх об’єктів без спеціальних вимог.

Уверх