Контроль за об’єктом та прилеглою територією – першочергове завдання безпеки. Впоратися з цим можна тільки за допомогою надійного й перевіреного методу – системи відеоспостереження.
За допомогою відеокамер можна вирішити відразу декілька завдань: контроль за вулицею, входом, внутрішнім простором і окремими приміщеннями, забезпечивши збереження майна й особисту безпеку людей, що там знаходяться.
Головним елементом системи відеоспостереження є камери. Від їх якості й типу залежатиме чіткість отримуваної картинки й площа, яку можна контролювати. Сучасні відеокамери мають великий кут огляду й дозволяють виключити мертві зони.
Які камери підходять для системи відеоспостереження
Обираючи камеру для відеоспостереження, в першу чергу варто враховувати особливості території, де планується встановлення устаткування. Приміром, для контролю за невеликим приватним будинком або квартирою підійде безпровідна камера, працююча від мережі Інтернет. Модель такого типу виглядає лаконічно, не псує вид кімнати кабелями й встановлюється досить просто. До мінусів можна віднести лише необхідність регулярної зарядки або заміни акумулятора.
У свою чергу дротяні камери варто встановлювати на великих територіях, де передбачається не одна, а багато контрольних точок. Вони монтуються на тривалий період, не потребують постійного обслуговування й достатньо технологічні. Такі камери ведуть постійний, безперервний контроль за територією.
Окрім типу монтажу, камери відрізняються технологією виробництва. Найбільш простими вважаються аналогові, які встановлюються найчастіше на відкритій території. Сучаснішими моделями вважаються цифрові та IP-камери. Перший варіант дає чіткішу картинку й зберігає дані, архівуючи запис і економлячи тим самим місце на диску. IP-камери – це сучасне віяння, що має інноваційні характеристики – такі моделі працюють в онлайн-режимі, а їх функціонал розширюється надзвичайно швидко. Ще ширшим функціоналом володіють камери з нічним баченням, датчиком руху і можливістю обертання.
Обираючи камеру для системи відеоспостереження, варто звертати увагу на найосновніші її параметри: вид матриці, роздільну спроможність, кут огляду та захист від зовнішніх чинників. Від таких характеристик залежить ефективність усієї системи, тривалість використання устаткування й якість отримуваного зображення.