>
Комплексна система охорони – гарантія безпеки на підприємстві

Комплексна система охорони – гарантія безпеки на підприємстві

Підприємства схильні до найрізноманітніших небезпек, адже на їх території знаходяться матеріальні цінності, гроші та документація. Вирішити ситуацію здатна комплексна система безпеки, де прораховані усі можливі ризики!

На виробничих підприємствах існує безліч дір у безпеці, через що відбувається крадіжка ресурсів і виготовленого товару працівниками, псування майна і устаткування компанії, доступ до конфіденційної інформації неавторизованих осіб. І це вже не кажучи вже про «стандартні» ризики – пожежу, злом й інші надзвичайні ситуації. Окрім крадіжки матеріальних цінностей, небезпеці піддаються й самі працівники підприємства через недотримання техніки безпеки й незаконних дій інших людей.

Комплексная система охраныЗапобігти подібним ситуаціям можна за допомогою встановлення комплексної охоронної системи. В першу чергу необхідно виділити зони максимального контролю. Наприклад, вхід на підприємство та транспортний в’їзд. Тут обладнується контрольно-перепускний пункт, де постійно знаходиться мінімум один охоронець.

Додатково встановлюються технічні засоби контролю – шлагбауми, турнікети, алкотестери й інші пропускні системи, камери відеоспостереження, системи розпізнавання осіб і номерів авто. Усе це дозволяє контролювати графік роботи співробітників, простежити, хто входить і виходить з підприємства, що при цьому вноситься і виноситься.

Ще один відмінний метод захисту підприємства – пультова охорона. Принцип її роботи в тому, що в екстреній ситуації розміщені на об’єкті датчики подають сигнал тривоги на центральний пульт. Додатково такі системи оснащуються тривожними кнопками, які в критичні моменти активізуються людьми, що знаходяться на об’єкті. При потраплянні сигналу на пульт група швидкого реагування вирушає на місце події.

Такі засоби контролю добре підходять для вирішення вже виниклої небезпеки. А ось відвертанням подібних ситуацій займається фізична охорона, тобто професійні охоронці, що знаходяться на об’єкті й стежать за порядком. Вони спостерігають за обстановкою, визначають потенційну загрозу і вчасно її присікають.

Класичне рішення для забезпечення безпеки – це камери відеоспостереження. Їх встановлюють на вході, на прохідній, у виробничих цехах, адміністративному відділі, складі та точках завантаження готової продукції. Перевага камер – безперервна робота й можливість запису отриманих матеріалів.

В обов’язковому порядку на об’єкті має бути й надійна протипожежна система, оснащена датчиками вогню, диму і перепаду температур, адже пожежа – одна з головних загроз, яку простіше запобігти, ніж боротися з її наслідками.

Уверх