>
Охорона промислових об'єктів – це важливо!

Охорона промислових об’єктів – це важливо!

Промислові об’єкти часто стають метою злочинців. Матеріальні цінності, готова продукція чи технології є ласим шматочком для зловмисників!

Розкрадатися можуть як ресурси і продукти виробництва, так і інструменти, а зашкодити можуть як сторонні особи, що якимось чином проникли на територію об’єкту, так і нечесні працівники, що бажають збагатитися за рахунок власника. Єдиним ефективним рішенням в цій ситуації стає впровадження фізичної охорони.

Охрана промышленных объектовОхоронці зможуть виявляти сторонніх або потенційно небезпечних осіб, запобігати їх незаконній діяльності і своєчасно реагувати на небезпечні ситуації. До завдань охорони може входити забезпечення порядку на прохідній і внутрішній території, контроль матеріальних цінностей, пересування персоналу і транспорту по увіреній території.

Особливістю промислових об’єктів є суворий пропускний режим, а тому в першу чергу увага має бути спрямована на забезпечення безпеки на вході. Тут можуть розміщуватися відразу декілька охоронців – з різною екіпіровкою, спецзасобами (металошукач, дозиметр і так далі) і посадовими інструкціями. Тут же розташовується тривожна кнопка для виклику поліції або підкріплення.

Охоронні пости розміщуються на вході в підприємство, між його корпусами, на в’їзді, куди заїжджає вантажний і легковий транспорт, а також на зовнішній території об’єкту – наприклад, на парковці.

Охорона промислового об’єкту не може обійтися і без технічних засобів – встановлення системи відеоспостереження, системи контролю і управління доступом, датчиків відкриття дверей. Усе це стане ефективним доповненням до роботи охоронців, але далеко не ключовим елементом в системі охорони. Основна частина роботи покладається саме на охорону, яка може приймати нестандартні рішення в екстрених ситуаціях і виявляти злочинця ще до здійснення ними незаконних дій.

Промислові підприємства цінні не лише в матеріальному плані. На їх території знаходиться багато цінної інформації (технологія обробки, склад продукції і так далі, тому в обов’язки охорони входить також і забезпечення інформаційної безпеки. Для цього охорона стежить за тим, щоб в стратегічно важливі зони не потрапляли працівники без відповідного доступу, що забезпечується і автоматизованими СКУД, і візуальним контролем.

Уверх