>
Організація пропускного пункту – спосіб захисту й забезпечення дисципліни на заводі!

Організація пропускного пункту – спосіб захисту й забезпечення дисципліни на заводі!

З огляду на те, що кожне підприємство має на своїй території матеріальні цінності та персонал, організація пропускного пункту на вході – обов’язкова міра обережності. Крім того, вона здатна дати й інші переваги.

Реалізувати надійну охорону можна декількома способами, але головними цілями завжди будуть контроль за дотриманням графіку роботи співробітників, спостереження за тим, що вносять і виносять з підприємства, збереження устаткування, інструментів і продуктів виробництва, попередження протизаконних дій працівників або сторонніх осіб.

Один з найпоширеніших і ефективніших способів узабезпечити підприємство стає встановлення контрольно-перепускного пункту (КПП). Найпростіший варіант КПП – це розміщення відповідальної особи (охоронця) на вході в підприємство і оснащення пункту додатковим устаткуванням: шлагбауми, турнікети, пропуски за картками. Подібні системи дозволяють не лише контролювати відвідувачів або працівників, але й заважають лиходіям покинути підприємство непоміченими.

Організація пропускного пункту

Головне завдання шлагбаумів і турнікетів – затримати потенційних відвідувачів на вході з метою перевірки їхніх даних. Раніше використовувалися шлагбауми і турнікети ручного управління, тобто охоронець сам приймав рішення про пропуск. Сьогодні ж сучасні технології повністю виключають людський чинник і позбавляють від можливих помилок. Потрапити всередину можна тільки завдяки автоматичній системі, яка відкриває вхід через картку або інші пристосування (магнітні ключі, біометрична ідентифікація й тому подібне).

Шлагбауми, турнікети і доступ за картками вважаються найпростішими методами організації пропускного режиму на підприємстві, але в той же час і максимально вигідними. Набагато сучасніший і продуманий спосіб уберегти підприємство від незаконного проникнення – це система контролю доступу (СКУД). Подібне устаткування є цілим комплексом з пропускного пункту, турнікетів або шлагбаумів, відеоспостереження, пожежної і звичайної сигналізації.

Кожна окрема система пов’язана з усіма іншими і знаходиться під цілодобовим контролем охорони. Доповнити її можна спеціальними електронними пропусками різного рівня доступу – наприклад, біометричним замком.

Вхід на підприємство – це стратегічна точка, що відкриває доступ до заводу і його матеріальних цінностей. Правильно організований пропускний пункт – запорука безпеки співробітників, дотримання дисципліни і збереження матеріальних цінностей!

Уверх