Особиста охорона: організація та особливості

Особиста охорона: організація та особливості

Особиста охорона – це спеціальні фахівці, злагодженість роботи та професійні навички якої – головні індикатори якості роботи. Відповідальність за життя та здоров’я клієнта лежить саме на охоронцеві.

Немає ефективних команд особистої охорони, які складаються з однієї людини. Дійсно надійна команда включає відразу декілька співробітників: передовики (мінімум дві особи, які перевіряють маршрут на випередження), охоронець, спостерігачі та особистий водій (водій машини охорони, якщо потрібно). Людина, яка самотужки здійснює охорону, може бути в блискучій фізичній формі, але все одно вона не впорається із завданнями забезпечення стовідсоткової безпеки. Така охорона захистить хіба що від вуличних хуліганів.

Як працює особиста охорона

Робота особистої охорони здійснюється у кілька етапів:

Підготовчий. Збір відомостей, пов’язаних із забезпеченням безпеки. У ці дані входять спосіб життя, коло знайомих, контакти, географія пересувань, здоров’я та хобі, переваги клієнта, умови найбільш відвідуваних об’єктів та локацій.

Аналітичний. Аналіз зібраних на першому етапі даних і прорахунок потенційних небезпек, і навіть шляхів реагування на них.

Охоронний. Команда безпосередньо переходить до здійснення охорони після брифінгу та злагодження фахівців.

Кому і для чого потрібна ця послуга

Основне завдання особистої охорони – збереження життя та здоров’я клієнта шляхом зниження ризиків виникнення небезпечних ситуацій. У разі появи небезпеки охоронці припиняють спроби впливу на підзахисний об’єкт з мінімальними ризиками для нього.

До комплексу завдань охоронців входять:

  • перевірка маршрутів прямування, підготовка альтернативних шляхів та способів відходу у разі небезпеки;
  • контроль кола осіб, які мають доступ до об’єкта (особисті огляди, збирання інформації);
  • обмеження доступу сторонніх до клієнта у разі потреби;
  • спостереження за оточенням та обстановкою у місці знаходження об’єкта охорони на предмет загроз та небезпек;
  • виявлення та блокування місця можливого замаху, якщо маршрут, на якому знаходиться група, неможливо змінити.

Добросовісне ставлення до виконання обов’язків, уважність, зібраність і швидка реакція – важливі якості, які повинні мати охоронці. Тільки так вдасться відбити небезпеку!

Уверх