>
Проектування системи безпеки

Проектування системи безпеки

Проектування – перший та найголовніший етап в створенні ефективної системи безпеки. Це розробка документації зі схемами, планами і кресленнями, в яких вказані усі основні роботи й розміщення устаткування.

Правильно розроблений проект гарантує спокій користувачів і збереження майна.

Проектування систем безпеки відбувається у декілька етапів:

Етап 1. Вивчення об’єкту – обстежується територія й приміщення на об’єкті, визначаються завдання, які треба вирішити системою безпеки, технічні рішення з урахуванням потреб замовника. Фахівці досліджують усі входи і виходи, вразливі місця й визначають, де краще встановити камери відеоспостереження й інше устаткування. Після цього проектувальники розробляють технічне завдання.

Етап 2. Розробка технічного завдання – головний документ, з якого розпочинається проектування системи безпеки. У ньому вказана уся інформація, отримана на етапі обстеження об’єкту. На основі технічного завдання підбирається устаткування й створюється проект у встановлені терміни. Чим детальніше складене ТЗ, тим якісніше буде сам проект системи безпеки.

Етап 3. Створення проекту – визначаються основні принципи роботи системи безпеки. Проект складається з текстових і графічних матеріалів, по яких можна представити конструктивні та технічні рішення. На цьому етапі треба створити взаємозв’язок із замовником. Після затвердження проекту розробляється робоча документація.

Етап 4. Розробка робочої документації – затверджуються усі документи, по яких створюватиметься система безпеки. На цьому етапі визначається об’єм і складність роботи, необхідна кількість охоронного устаткування, бюджет на створення системи безпеки. Документація містить різноманітні таблиці, схеми, креслення, необхідні для проведення монтажних і будівельних робіт. Вона збирає усі компоненти системи в єдине ціле.

Етап 5. Складання кошторису – завершальний етап, на якому визначається точна вартість проекту й окремих компонентів системи безпеки: устаткування, матеріалів і робіт.

Усі документи, які розробляються в процесі проектування, складаються згідно з регламентом і законодавства. Враховуються вимоги замовника і параметри об’єкту, який буде під охороною.

Уверх