>
Що ефективніше – охоронець чи відеоспостереження?

Що ефективніше – охоронець чи відеоспостереження?

Питання безпеки актуальне завжди – і для приватного будинку, і для комерційного та державного об’єкту. На жаль, ми живемо в епоху, коли злочинність ще занадто висока, і замок на дверях не завжди рятує.

Вирішити ситуацію можна двома способами – за допомогою встановлення системи відеоспостереження і впровадження фізичної охорони. Обидва способи вже самі по собі діють як стримуючий чинник, проте треба вирішити, який з них ефективніше й підійде краще.

Для відповіді на питання слід визначити тип об’єкту і загрози. Наприклад, в одному випадку це квартира або приватний будинок, а в другому великий логістичний центр десь на околиці міста. Вони піддаються різним загрозам, а тому і способи протидії мають бути різними, але – про все по порядку.

Переваги системи відеоспостереження

Хоча можуть бути деякі складнощі у виборі камер відеоспостереження (аналогові або цифрові), відеоспостереження забезпечує надійний цілодобовий контроль території. Фіксуючи злочинця, за допомогою програмного забезпечення камери можуть визначати особу і зчитувати автомобільні номери.

Підібравши потрібну кількість відеокамер, систему відеоспостереження можна адаптувати під територію будь-якої площі. Витрати тут є тільки на першому етапі, коли треба купити устаткування, а ось під час подальшої експлуатації витрати мінімальні (лише електроенергія).

Працюють відеокамери 24 години на добу, їм не потрібна ні перерва, ні відпустка. Дані можуть поступати на облаштування користувача – ПК, ноутбук або смартфон. Якщо система відеоспостереження доповнена датчиками виявлення руху, при фіксації проникнення на об’єкт починається запис. До цього камери можуть знаходитися в сплячому стані, економлячи електроенергію і зберігаючи ресурс роботи.

Переваги охоронців

Співробітники служби безпеки можуть вирішувати ті ж завдання, що й система відеоспостереження, проте особливо ефективні вони у випадках, коли є фізична загроза: камери можуть лише фіксувати те, що відбувається, але не протидіяти злочинцям.

Патрулюючи територію, охоронці перевіряють цілісність майна і в разі потреби прийдуть на допомогу, зупинивши правопорушення.

Наявність фізичної охорони дає багато додаткових переваг в плані підвищеної безпеки. Охоронці можуть реагувати на спроби злому, витік газу, затоплення і задимлення, зменшуючи ланцюжок дій (виявлення небезпеки, сповіщення власника або оператора, ухвалення рішення, приїзд бригади швидкого реагування) для усунення загрози.

В результаті стає ясно, що обидва способи вирішують свої завдання, проте ефективні в різних випадках. При цьому багато хто вважає, що найкращим варіантом підвищення безпеки стає змішане рішення, коли функціональні завдання розділені між двома групами – охоронцями і системою відеоспостереження. Комбінуючи ці два механізми, охоронні компанії створюють непереборний захист від злочинців й інших небезпек!

Уверх