>
Три принципи ефективної охорони

Три принципи ефективної охорони

Фінансові та матеріальні ресурси, спрямовані на охорону підприємства, не завжди відповідають високому ефекту. Одна з причин цього полягає в тому, що витрати безпеки часто розглядаються саме як витрати, а не інвестиції.

охранаПолітика безпеки завжди має відповідати стратегічним цілям організації, розвиватися й масштабуватися разом з ними.

Існує три основні принципи, дотримання яких дасть змогу сформувати по-справжньому дієву стратегію безпеки незалежно від того, у якій сфері працює бізнес – у сфері послуг, виробництвы, перевезенны, консалтингу тощо.

1. Змініть підхід до безпеки

Подивіться на роботу служби безпеки не як на причину витрат, а як на “відділ, здатний виявити проблеми та усунути їх. Охоронці обходять територію не тільки заради галочки – вони створюють безпечний простір, що згодом відображається на ефективності бізнесу: працівники стають ефективнішими, а клієнти – лояльнішими. Імідж компанії зростає.

Проаналізуйте ризики та складіть список вразливостей і використовуйте охоронців не просто для видимості, а й для вирішення конкретних проблем. Зникає продукція зі складу – поставте охорону на вході. Крадуть особисті речі співробітників – встановіть відеокамери. Великі розтрати на паливо – встановіть GPS трекери на транспорт.

2. Ведіть статистику

Фізичний контроль – турнікети, кодові двері, патрулювання внутрішньої території та охорона на вході – може бути різним. Складіть список найбільших проблем, кількість інцидентів та їхню частоту, застосовуйте різні способи захисту та визначте найефективніший.

Впровадження безпеки завжди має починатися з реєстрації інцидентів у їхній найпростішій формі, подальшого аналізу та складання стратегії протидії. Щойно ви почнете фіксувати те, що відбувається, ви зможете зрозуміти, що відбувається.

3. Видимість і дії

Розробіть стратегію дій усіх співробітників безпеки. Охоронці повинні не просто перебувати на території вашої компанії, а й діяти в рамках прописаних інструкцій. Співробітники компанії, клієнти та партнери по бізнесу повинні розуміти, чим конкретно займаються охоронці. Подібна ясність і видимість дії охорони дає змогу показати, що тут ставляться до безпеки з особливою увагою.

Зі свого боку видимість дій охорони стає одним із головних чинників запобігання злочинам: потенційні злочинці не захочуть ризикувати, розуміючи, що територія під контролем.

Уверх