>
Як організувати фізичну охорону на підприємстві

Як організувати фізичну охорону на підприємстві

Фізична охорона – це не про розставляння охоронців по території. Це комплексна система, яка дозволяє контролювати потік людей, стежити за їх діями й швидко реагувати на небезпечні ситуації. Фізична охорона дозволяє захистити майно від крадіжки або ушкодження, зберегти кожен предмет, який має цінність для власника.

Багато в чому організація фізичної охорони залежить від особливостей об’єкту. Велике значення тут мають не лише матеріальні цінності, але й інтелектуальна власність. Наприклад, наукові дані. І чим складніше охороняти об’єкт, тим продуманішою має бути захист.

физ охранаДля комерційного приміщення досить встановити відеоспостереження та пульт сигналізації. Оператори прийматимуть сигнал і діятимуть в міру складності ситуації: відправляти групу швидкого реагування, задіяти пожежників або поліцію. Деякі комерційні приміщення вимагають не лише встановлення системи відеоспостереження, але й безперервного патрулювання периметра. На території великого промислового заводу краще використати увесь комплекс заходів по захисту – це дозволить швидко усунути будь-яке порушення як на пропускному пункті, так і під час робочого процесу в цехах.

Організація фізичної охорони складається з чотирьох основних етапів:

  1. Створення контрольно-перепускного режиму – обмежить доступ на об’єкт сторонніх осіб і дозволить контролювати усі входи та виходи, а також переміщення транспорту по території.
  2. Встановлення постів охорони на території для забезпечення порядку і безпеки співробітників.
  3. Організація патрулювання для повного контролю за територією і збереження матеріальних цінностей.
  4. Організація системи відеоспостереження – дистанційне спостереження за об’єктом значно підвищить ефективність фізичної охорони.

Щоб поліпшити систему безпеки, важливо знизити до нуля загрози псування і крадіжки майна, а також можливість створення небезпечних для життя людини ситуацій. Треба посилити місця, які погано видимі, встановити необхідну кількість камер відеоспостереження, доповнити їх нічним підсвічуванням. Також важливо встановити чіткі правила на контрольно-перепускних пунктах, яких повинні будуть дотримуватися усі відвідувачі.

Головне завдання фізичної охорони – це забезпечення безпеки. Проте специфіка об’єкту спостереження, його розміри й особливості впливатимуть на її організацію, адже повний арсенал системи безпеки на маленькому підприємстві буде недоречним, а один охоронець у великому торговому центрі не впоратися зі своїми завданнями. Ефективною буде тільки правильно організована фізична охорона!

Уверх