>
2 головні навички, які повинен мати професійний охоронець

2 головні навички, які повинен мати професійний охоронець

Кожен об’єкт особливий – немає однакових компаній з однаковими ризиками або проблемами безпеки, а тому до цього питання не можна підходити за допомогою шаблонних рішень.

професійний охоронецьЯкщо у сусідньому магазині два охоронці та камера в загальному залі, це не означає, що саме таке рішення має бути і у вас. Кількість охоронців, камер відеоспостереження й інших технічних засобів контролю має підбиратися на основі аналізу території та розробленої стратегії безпеки.

При цьому сама роль охоронця залежить від низки чинників: контингент покупців (соціальний стан, вік, рівень доходу тощо), розташування об’єкту (окрема будівля, цілий поверх, магазин усередині торговельного центру) та часу (об’єкт працює тільки вдень або цілодобово), а також інших особливостей.

І оскільки об’єкти охорони значно відрізняються один від одного, то й охоронці повинні мати відповідну спеціалізацію. Наприклад, в одному випадку це акцент на фізичному контролі (тут важлива саме фізпідготовка, уміння блокувати порушника, зупинити й затримати його, застосовуючи фізичний вплив), в другому – вміння працювати з технічними засобами (потрібне для оператора на центральному пульті або в кімнаті служби безпеки, де розташовані монітори, які виводять сигнал із відеокамер і датчиків руху, відчинення дверей тощо), у третьому випадку – психологічні навички (дають змогу згладити чи взагалі не допустити конфлікт, заспокоїти порушника та затримати його без подальшої дії).
Отже, розглянемо 5 основних навичок, які необхідні кожному охоронцю.

Фізична підготовка

Міцне тіло, хороші рефлекси й знання прийомів боротьби або рукопашного бою необхідні для знешкодження загрози. Це базові вміння, якими повинен володіти кожен охоронець.
Застосування фізичної сили завжди має бути останнім засобом, проте в тих випадках, коли це необхідно, вкрай важливо, щоб охоронець розумів, як діяти, як використовувати силу, щоб зупинити злочинця, але завдати йому якомога меншої шкоди.

Уважність

Пильність і увага до деталей є ключем до того, щоб вчасно помітити небезпеку. Це дає змогу виявити слабкі місця в захисті об’єкта і вжити всіх необхідних заходів, щоб знизити ризики.

Чи то контроль за торговою залою через камери відеоспостереження, чи то безпосереднє патрулювання об’єкта – щоб вчасно помітити небезпеку й запобігти неприємній події, потрібна особлива увага до деталей.

Одночасно з фізичними вміннями та навичками контролю охоронець також повинен вміти аналізувати ситуацію, розуміти ступінь загрози та обирати найправильніше, відповідне їй рішення.

Уверх