>
5 головних умінь професійного охоронця

5 головних умінь професійного охоронця

Професія охоронця має певний рівень ризику й потребує як відмінної фізичної підготовки, так і психологічної стійкості, а також здатності грамотно діяти у критичних ситуаціях. Тут зустрічаються професіонали обох статей, але найчастіше цей шлях обирають фізично витривалі й сильні чоловіки, які мають навички самооборони, вміють поводитися зі зброєю й готові до будь-яких труднощів.

5 головних умінь професійного охоронця

Робота охоронця має кілька відгалужень: працівник державної організації (НацГвардія, Поліція), приватна організація, що надає послуги охорони, а також альтернативна охорона (вахтери, контролери, сторожа та консьєржі). Кожен напрямок має свої особливості: наприклад, професійний охоронець повинен мати стрілецькі навички, навички рукопашного бою, роботи із спецзасобами, тоді як охоронець у супермаркеті або на стоянці повинен розвивати зовсім інші: приміром, уважність та вміння працювати з системами відеоспостереження, а також лише базову техніку самооборони.

Разом з тим можна виділити 5 загальних ключових умінь, необхідних охоронцеві будь-якої сфери:

  1. Психологічна підготовка – сюди відноситься спілкування з людьми, вміння працювати в команді, готовність працювати у критичний, небезпечній обстановці.
  2. Фізичні вміння – швидкість реакції, витривалість, навички бойових мистецтв та вміння поводитися з різними видами зброї, а також вміння знеоружити супротивника.
  3. Технічні вміння – користування системою відеоспостереження, спеціалізованими програмами для ПК (наприклад, база працівників прохідної та фіксування запізнень), знання основ надання першої медичної допомоги, водіння тощо.
  4. Загальнотрудові вміння – здатність планувати, швидко аналізувати ситуацію та приймати виважені рішення, самоконтроль та самодисципліна.
  5. Організаційні вміння – вміння чітко координувати роботу групи для виконання завдання (особливо важливо для непересічних охоронців – старших змін, керівників служби безпеки).

На охоронцеві лежить висока відповідальність, ця робота пов’язана з високим рівнем ризику та моральної напруги. Однак при належному прояві себе у роботі та зі збільшенням досвіду перед цим фахівцем відкриваються гарні перспективи – в тому числі стати охоронцем ВІП-персони.

Уверх