Безпека банку – головна умова його роботи. Такі заклади в набагато більшому ступені схильні до ризику пограбування, ніж інші об’єкти бізнесу. Більш того, подібні напади часто супроводжуються насильством, і вирішити це питання здатна тільки професійна охорона!
Охоронці в банку відповідають за безпеку периметра, грошових коштів, що зберігаються там, захист співробітників і клієнтів, проте іноді їх обов’язки відрізняються. В одному випадку вони повинні забезпечувати дотримання загальних вимог безпеки компанії, в іншому – уважно стежити за потенційними загрозами безпеки клієнтів, в третьому – розслідувати підозрілу поведінку співробітників, щоб захистити фінансові активи банку.
Бувають випадки, коли загрозою безпеки стають не грабіжники, а невдоволені клієнти – наприклад, ті, яким відмовили в позиці або заморозили рахунок. При виникненні конфлікту охоронцеві треба пом’якшити ситуацію або як мінімум тримати її на контролі, щоб втрутитися при першій необхідності і захистити працівника банку.
У разі пограбування охоронець повинен знати, як захистити клієнтів і співробітників – саме це стає його першочерговим завданням, а не охорона коштів. Разом з тим саме охоронці стають першими, кого грабіжники хочуть знешкодити і вивести з ладу під час нападу на відділення, адже, по суті, це єдині, хто може учинити опір при грабежі.
Досить часто банки користуються послугами професійних служб безпеки для забезпечення озброєної охорони у своїх відділеннях, а не наймають власну охорону – так набагато зручніше, а найголовніше, це дозволяє швидко отримати якісні послуги охорони, а не шукати, відсівати і навчати кандидатів, витрачаючи на цей час.
В цілому вимоги до охоронця банку не відрізняються від вимог до охоронців інших об’єктів. Виключенням може стати хіба що право на носіння і застосування вогнепальної зброї (в цьому випадку співробітник повинен мати відповідну ліцензію).
Що цікаво, досить велике число банків віддають перевагу охоронцям з вищою освітою – це може говорити про професійний підхід і вміння не просто реагувати на небезпеку, але й аналізувати ситуацію, визначати зловмисника ще до його дій і запобігати злочину. Такі фахівці можуть мати перевагу на керівних посадах – наприклад, у відділах, пов’язаних з внутрішньою безпекою. Охоронці повинні проявляти пильність і вміти розпізнавати загрозу безпеки банку, мають бути доброзичливі до клієнтів і взаємодіяти з усіма співробітниками банку – в злагодженості колективу багато плюсів!