>
Біометричні системи – ефективний контроль ситуації!

Біометричні системи – ефективний контроль ситуації!

Біометричні системи – відмінне рішення для контролю доступу в приміщення. В останні роки їх часто використовують в системах контролю не лише на підприємствах, але і в приватних будівлях.

Після сканування інформація звіряється з шаблоном у базі даних. Якщо вона співпадає, програма відкриває доступ, якщо ні – звучить сигналізація або блокується вхід. Така методика ефективніша й може використовуватися для управління доступом до фізичних і цифрових ресурсів.

Біометричні системи застосовуються в самих різних сферах і виконують широке коло завдань: охорона правопорядку, обмеження доступу до підприємств (СКУД на прохідній) або у будинок, передача комерційної та особистої інформації, захист електронних даних, обмеження доступу до робочого місця.

биометрические системыНайбільш поширена технологія – сканування і розпізнавання відбитків пальців. Це надійний, по-справжньому універсальний метод, який застосовується в самих різних областях – криміналістиці, бізнес-процесах, під час доступу на підприємство і в його окремі зони та приміщення. За допомогою найпростішого сканера відбитків пальців можна розблоковувати доступ до комп’ютерів, телефонів й іншого устаткування.

Аутентифікація по сітківці ока дорожча й ефективніша, ніж система розпізнавання відбитків. Така технологія має максимальний захист, і обдурити її практично неможливо. Її вигідно встановлювати для захисту доступу в сховища, приватні приміщення та секретні об’єкти. Сканер прочитує і перевіряє дані приблизно хвилину (чим досконаліше система, тим швидше вона працює, але й дорожче коштує), тому такий пристрій не підходить для встановлення на прохідній підприємства, де важлива швидкість пропуску персоналу.

Біометрія радужної оболонки ока – надійна й швидка система, яка виключає будь-які махінації. Її часто встановлюють в аеропортах для обмеження доступу в технічні приміщення і державних установах з секретним режимом роботи.

Аутентифікація по геометрії руки – зручний метод, який використовується в різних сферах. Для розпізнавання кисті підходить зображення невисокої якості, сама перевірка проходить швидко й легко автоматизується. Технологію використовують в аеропортах, на підприємствах для обліку робочого часу й інших процедур контролю.

Біометричні системи розпізнавання осіб застосовують на великих підприємствах і секретних об’єктах. Технологія сканує особу приблизно 20 секунд і зіставляє з шаблоном. Обман системи майже неможливий, оскільки технологія перевіряє від 12 до 40 особливостей голови. Популярні й динамічні біометричні методи – розпізнавання голосу, почерку або підпису.

Вибір біометричної системи для підприємства залежить від конкретних вимог організації безпеки. Це надійні технології, які складно обдурити. Така система допоможе захистити приміщення будь-якого розміру і контролювати робочий час співробітників.

Уверх