>
Де можуть застосовуватися камери з розпізнаванням обличь

Де можуть застосовуватися камери з розпізнаванням обличь

За даними міжнародних досліджень, обнародуваних в червні 2021 року, впродовж найближчих п’яти років глобальний ринок систем безпеки, обладнаних технологією розпізнавання обличь, забезпечить виручку в 7-8 млрд доларів, що лише підтверджує тенденції впровадження цифрових технологій в систему безпеки.

камери з розпізнаванням обличьЩорічно темпи зростання цифрових рішень, у тому числі використання біометричних даних (відбиток пальця, сканування сітківки ока, розпізнавання обличчя) зростає на 15%. За один тільки минулий рік об’єм ринку досяг відмітки в 3,5 млрд доларів.

В першу чергу йдеться про системи безпеки, що встановлюються в громадських місцях (банки, вокзали, державні установи), а також пристроях відеоаналітики, що застосовуються правоохоронними органами. На сьогодні серед лідерів з виробництва систем аналітики з функцією розпізнавання обличь знаходяться такі компанії, як Leidos, BioID, Accenture, Fujitsu, HYPR, Phonexia, Certibio, Idemia, Fulcrum Biometrics, Aware й ряд інших, чия продукція відома не лише у своїй країні, але й далеко за її межами.

Де може використовуватися система розпізнавання обличь

Сфери застосування подібних систем надзвичайно широкі. Спочатку вони проектувалися для боротьби з міжнародним тероризмом й задіювалися на прикордонному контролі в аеропортах, залізничних і автобусних вокзалах. Їх головним завданням було визначати злочинців й попереджати злочини.

З часом системи безпеки з розпізнаванням обличь стали застосовуватися не лише працівниками служб безпеки. Сьогодні їх можна зустріти не лише на пограничному контролі, але і в бізнесі – в якості альтернативи традиційним системам контролю та управління доступом (кодовий замок, магнітні картки), для можливості видаленого контролю за входом.

Не менш часто система розпізнавання обличь застосовується в охороні здоров’я – з метою поліпшення якості обслуговування пацієнтів: контролю прийняття лікарських засобів, виявлення генетичних захворювань (приміром, точність визначення синдрому Ді Джоржі за допомогою системи розпізнавання обличь складає 96.5%.

Велике поширення такі системи отримали і в маркетингу, хоча ніяких передумов до цього спочатку не існувало. Ритейлери завжди хочуть знати свого клієнта, і системи розпізнавання обличь виявилися більш ніж доречними! Вони допомагають ідентифікувати клієнтів і збирати про них важливу інформацію (стать, вік і емоції при купівлі). Ця важлива тенденція поєднується з останніми маркетинговими досягненнями в області поліпшення клієнтського сервісу і в майбутньому лише поширюватиметься!

Можливо, вже зовсім скоро ми розплачуватимемося за покупки, просто роблячи селфі на виході з магазину!

Уверх