Безпека може досягатися різними способами, і один з них – цифровізація систем контролю доступу. З кожним роком це питання стає все більш актуальним, й справа тут не лише в підвищенні ефективності СКУД, але і у банальній зручності для користувачів.
Що ж означає цифрова трансформація для індустрії контролю фізичного доступу й який її вплив на майбутнє?
Фахівці з безпеки завжди прагнули впроваджувати передові рішення у міру зміни парадигми контролю доступу: впроваджували нове програмне забезпечення, яке важче зламати, нові пристрої, що дають більший функціонал, і сам підхід до забезпечення безпеки.
Цифрова трансформація систем безпеки розпочалася з комп’ютеризації процесів і останнім часом включає мобільні пристрої та хмарні рішення. Більшість галузей відчули величезний вплив цифрової трансформації з початком всесвітньої пандемії, коли різко зросла необхідність в онлайн-рішеннях і підвищенні кібербезпеки.
Багато експертів вважають, що ми увійшли до частини цифрової трансформації, яка є третім етапом хмарних обчислень. Перша хвиля, викликана ерою Dot.com і 9/11, була зосереджена на додатках SaaS, основною перевагою яких стало підвищення продуктивності. Друга хвиля, що була стимульована фінансовою кризою, призвела до ширшого впровадження онлайн-рішень в усіх секторах бізнесу.
Третя хвиля, прискорена пандемією, призвела до стрибкоподібного розвитку різної хмарної архітектури (гібридних і мультихмарних), що забезпечує підвищення взаємозв’язаності та залученості. Основні відмінності між третьою хвилею й попередніми хвилями – це набагато складніша клієнтська база, сегментація по різних рівнях доступу та широке впровадження хмарних систем і онлайн-інструментів в усіх секторах бізнесу.
Шляху назад вже не буде: понад 70% компаній завдяки цифровізації отримали серйозну перевагу над конкурентами й навряд захочуть втрачати його. Третя хвиля хмарних обчислень відкриває величезні можливості!
Ми знаходимося на піку процесу цифрової трансформації, й рішення, які зараз приймають організації, принесуть не лише негайні результати, але й налаштують компанію на довгостроковий успіх.
Пандемія призвела до багатьох речей, в основному жахливих, але одним з найвпливовіших побічних її продуктів стало прискорення прийняття нових способів ведення справ, особливо в секторі безпеки.