>
СКУД та айпі домофонія – основа безпеки

СКУД та айпі домофонія – основа безпеки

Основне завдання сучасних систем безпеки – відвертання стороннього проникнення й недопущення надзвичайних ситуацій. Лідерами по виконанню цього завдання є система контролю і управління доступом (СКУД) і встановлення IP-домофону.

СКУД використовується на найрізноманітніших об’єктах: приватних і багатоквартирних будинках, учбових і наукових установах, офісних приміщеннях, на заводах і в лікарнях. Це високотехнологічна система, що має досить багато модифікацій. Суть її роботи – у відвертанні потрапляння на територію об’єкту третіх осіб. Для цього встановлюється устаткування, що перегороджує шлях відвідувачам й вимагає підтвердження особи. Воно може мати вигляд шлагбауму, пропускного пункту або звичайних кодових дверей.

Отримати доступ можна тільки за допомогою картки, магнітного ключа або іншого виду пропуску – наприклад, біометричних даних. Сучасні моделі дають доступ через зчитування відбитку пальця або сітківки ока. Правда, така апаратура встановлюється тільки на об’єктах підвищеної секретності й на звичайних комерційних або приватних об’єктах практично не застосовується.

Робота системи контролю і управління доступом побудована на алгоритмі, прописаному в програмному забезпеченні. В нього вносяться дані кожного авторизованого відвідувача, визначаються можливості його пропуску (наприклад, рівень доступу в певні приміщення). Це необхідно на підприємствах, де до деяких зон доступ обмежений.

Ще одна надефективна новинка у сфері охоронних систем – це IP-домофонія. Вона трохи схожа на стандартний домофон, але при цьому має величезний спектр можливостей. В першу чергу, можливість передачі зображення з домофону на будь-який гаджет: ноутбук або телефон, комп’ютер на посту охорони.

Окрім цього, домофон з IP може записувати й архівувати дані. Існують моделі, в яких така функція працює постійно, і в яких вона включається у відповідь на рух біля дверей. IP-домофонія прекрасно підходить для приватних будинків, заміських котеджів, багатоквартирних будинків, офісних приміщень. Такий домофон відноситься до підвиду СКУД й має камеру, датчики руху і мікрофон. Завдяки підключенню до мережі контролювати вхідні двері можна з будь-якої точки світу, де є інтернет-покриття.

До переваг такого домофону відноситься простота встановлення, можливість видалено стежити за входом до власного будинку, можливості обладнати домофон додатковим програмним забезпеченням або навіть апаратурою (додаткові датчики відкриття дверей).

Уверх