Кількість будівельних об’єктів лише зростає. Разом з ними зростає й потреба в якісних охоронних послугах. І якщо ще кілька років тому для будівельних компаній більший інтерес мали фахівці з охорони з невеликою вартістю, то сьогодні на перше місце виходить якість послуг – досвід та кваліфікації охоронців.
Які завдання виконує охорона?
Як й інші об’єкти, будівельні майданчики потребують високоякісної системи безпеки. Тут розташовується велика кількість будівельних матеріалів та дорогої техніки. Наявність охорони допоможе запобігти несанкціонованому проникненню на територію, пограбуванню та псуванню майна.
Основні завдання охорони:
- організація контрольно-пропускного пункту;
- встановлення системи відеоспостереження для дистанційного контролю;
- контроль периметра і недопущення на об’єкт сторонніх;
- контроль території у нічний час;
- фіксація вторгнення та порушень техніки безпеки.
До завдань охоронців може входити навіть контроль безпеки виконуваних будівельниками робіт. Наприклад, правильне розміщення та зберігання обладнання та небезпечних речовин.
Для кожного об’єкта розробляються індивідуальна стратегія безпеки. Вона залежить від характеристик будмайданчика: етапу будівництва, графіка виконання робіт, місцезнаходження, розміру ділянки та її особливостей, а також кількості залучених працівників та техніки.
Серед факторів, що підвищують безпеку будмайданчика – надійна огорожа та якісне нічне освітлення. Додатково для посилення збереження майна будівельної компанії необхідно організувати складське приміщення для зберігання ПММ та інвентарю, а обладнання та техніка повинні розміщуватись на майданчиках з освітленням та відеоспостереженням. Деякі об’єкти або окремі зони будівельного майданчика можуть бути доповнені датчиками руху або звуковою сигналізацією.
Для організації якісної охорони об’єкта, що будується, необхідно обстежити територію і виявити слабкі місця в його безпеці. Фахівці проаналізують можливі загрози та підберуть найбільш ефективну стратегію забезпечення безпеки, здатну дати максимальний захист!