Нові технологи безпеки в 2021 році

Нові технологи безпеки в 2021 році

Хоча 2020 рік назавжди залишиться в пам’яті як рік, відмічений пандемією COVID-19, його також можна вважати і переломним моментом, коли впровадження нових технологій в системи безпеки стало ще активнішим.

Впродовж багатьох років експерти говорили про те, як мобільні та хмарні рішення змінюють світ і те, як люди взаємодіють з технологіями – особливо системами контролю доступу і відеоспостереженням. Буму не сталося: нові технології завоювали світ абсолютно непомітно й так само тихо продовжують свою експансію. Ось чому за цим треба стежити, щоб одного разу раптом не виявити, що впроваджена система безпеки виявилася морально застарілою й зовсім не безпечною.

Які ж тенденції прискорюватимуться в новому році?

Новые технологи безопасности в 2021 годуВ першу чергу це контроль доступу. Ці системи знаходяться на стадії прискореного розвитку, і 2021 рік буде запаморочливим. Звичайно, галузь вже пов’язана з «хмарою» і мобільним зв’язком, але пандемія зробила її надшвидкісною. Як тільки епідемія спаде, і хвилювання уляжуться, СКУД знову стане актуальними. Поки що галузь наближається до рішення проблем за допомогою ітерацій старих технологій, а не інновацій, але зовсім скоро все зміниться.

З охоронними сигналізаціями і системами захисту периметра все приблизно так само. У 2020 році світові продажі знизилися, в той же час критично важливі інфраструктури (такі як комунальні підприємства, транспорт, адміністративні й оборонні об’єкти, через зростаюче число загроз, які можуть порушити роботу і призвести до величезних фінансових втрат) випробовують необхідність впровадження нових рішень.

2021 рік продовжить відкривати нові можливості в області відеорішень і послуг забезпечення безпеки. Потрібна ширша інтеграція різних типів пристроїв, брендів і моделей в одну систему. Безпека прагне до уніфікованої взаємодії з пристроями. Інтелектуальний контроль доступу в сегментах готельного бізнесу, банках, адміністративних і державних об’єктів продовжуватиме прискорюватися.

Щоб адаптуватися до змін і мати можливість впроваджувати нові пристрої в систему безпеки, як мінімум треба мати систему з архітектурою, що підтримує роботу з хмарою.

Є тут і ще один аспект – саме відчуття безпеки. Особливо сильно це проявляється на рівні великих компаній, вимушених вирішувати питання безпеки для своїх працівників. Говорячи простіше, компанії повинні прагнути стати технологічними, мати можливість (і демонструвати це) вирішувати усі ризики. Це дозволяє добре підняти імідж, що позначається на бажанні працювати в такій компанії і співпрацювати з нею.

Саме такі гравці і впливають на розвиток галузі, вимагаючи нових рішень. Наприклад, у Axis Communications є продукт Axis Perimeter Defender – аналітичне застосування для виявлення вторгнень. Це комплексне рішення на основі відеоданих з камер спостереження для захисту периметра. Знову ж таки, для впровадження таких систем потрібна загальна інтеграція і хмарні рішення.

Радарні і сенсорні технології прискорили проникнення в охорону території мікрохвильових, активних інфрачервоних, пасивних інфрачервоних, волоконно-оптичних і акустичних датчиків. Тепер вони стають класичним рішенням при побудові систем безпеки, і ця ситуація лише прискорюватиметься.

Вступаючи в новий рік, компанії повинні знайти інноваційні й свіжі рішення. Ми прогнозуємо, що 2021 рік стане роком подальшого розвитку галузі, коли споживачі впроваджуватимуть інноваційні та корисні рішення і експериментуватимуть з ними.

Уверх