Охорона на вході є одним із найважливіших чинників безпеки, який необхідний для захисту співробітників, клієнтів і майна компанії. Незалежно від величини підприємства, безпека на вході має бути в пріоритеті.
Охорона на вході має відразу кілька основних завдань. Перша функція – це контроль доступу. Це означає, що тільки авторизовані особи можуть отримати доступ на внутрішню територію. Це можуть бути співробітники, постачальники або відвідувачі, які мають дозвіл на вхід. Крім того, контроль доступу дає змогу відстежувати, хто входить і виходить, у який час і скільки він пробув на території.
Друга функція охорони на вході – це запобігання злочинам – крадіжкам, нападам та іншим злочинам проти співробітників і майна компанії. Присутність охоронця на вході показує, що тут дбають про безпеку своїх співробітників і відвідувачів, а також може відлякати потенційних зловмисників.
Третя функція охорони на вході – це забезпечення безпеки в разі надзвичайних ситуацій. У разі пожежі, витоку небезпечних речовин, теракту або інших екстрених ситуацій охоронці здатні зреагувати, евакуювати людей або вжити заходів щодо запобігання псуванню майна. Ці фахівці знають, що робити під час небезпечних ситуацій, й мають план дій на кожен випадок, здатні не допустити паніки та жертв серед персоналу.
Нарешті, охорона на вході сприяє підтримці порядку на підприємстві. Охоронці можуть допомогти у вирішенні конфліктів, зупиняючи людей, які порушують правила або демонструють недоречну в обстановці поведінку, затримають їх і передадуть поліції.
Професійний охоронець – це справжній фахівець, який має багато специфічних вмінь:
- Уміння оцінювати ситуації. Щоб визначити, які дії потрібно вжити в тому чи іншому випадку, охоронці повинні вміти діяти стратегічно, вміти аналізувати ситуацію і прогнозувати наслідки дій або бездіяльності.
- Фізичні навички та психологічна підготовка. Охоронець повинен мати хорошу фізичну форму і вміти застосовувати фізичну силу, якщо це потрібно. Він повинен також знати техніку самозахисту, а найголовніше – бути готовим психологічно.
- Управління конфліктними ситуаціями. У конфліктних ситуаціях охоронець повинен виходити на першу лінію розв’язання, вміти керувати конфліктами, швидко ухвалювати рішення і не допускати ескалації.
Загалом, охорона на вході в підприємство має безліч важливих функцій і сприяє безпечному функціонуванню підприємства. Ключовими складовими добре організованих і ефективних систем безпеки є навчений і компетентний охоронець, системи контролю доступу, уважне спостереження за відвідувачами та ефективна евакуація в разі надзвичайної ситуації.