>
Основні тенденції забезпечення безпеки у 2023 році

Основні тенденції забезпечення безпеки у 2023 році

Хоча стратегія безпеки непорушна й має на увазі комплексний підхід, з розвитком злочинних методів і нових технологій вона вимагає істотного коригування.

Експерти охоронного агентства “Тор Безпека” рекомендують систематично переглядати практики гарантування безпеки, щоб не давати злочинцям можливості нашкодити компанії. Тож які ж основні тенденції забезпечення безпеки у 2023 році?

Потенційні загрози

тенденції безпеки у 2023 роціУ новому році ми продовжуватимемо стикатися з різними типами злочинів, але деякі з таких загроз будуть набагато значнішими, особливо ті, що стосуються цифрової та кібернетичної безпеки. Додаткові загрози спостерігатимуться з боку іноземних держав, таких як Росія, Китай та Іран.

Так, експерти прогнозують значне збільшення програм-зломщиків і атаки на програмне забезпечення, що використовують безпарольну аутентифікацію. У подібних діях зросте роль ШІ – його задіюватимуть здебільшого для злому.

Мішенню хакерських атак стануть IoT-пристрої, мобільні пристрої, а також інфраструктура та операційні технології. А метою стануть корпоративна інформація та конфіденційні дані користувачів.

Поряд із розширенням можливостей злочинців і вдосконаленням методів, які вони можуть використовувати для проникнення в системи, будівлі та мережі, співробітники служби безпеки також отримають можливості для посилення захисту.

Тенденції в галузі безпеки у 2023 році включають три основні напрямки:

  • Підвищення бюджету на безпеку: через низку постійних атак керівники компаній значно збільшать бюджети на безпеку, вклавши значні кошти і в фізичну, і в цифрову безпеку.
  • Зростання автоматизації: багато підприємств впроваджуватимуть автоматизовані рішення для аутентифікації та надання доступу. Пристрої контролю стануть більш автономними. Онлайн-контроль заміниться мережевим, а мережевий – автономним.
  • Рішення з нульовою довірою: все більше компаній почнуть переходити на архітектуру з нульовою довірою для мереж. Тобто будь-яка спроба отримання доступу за замовчуванням вважатиметься потенційно небезпечною й перевірятиметься, перш ніж одержить дозвіл на підключення. Метод нульової довіри дасть змогу скоротити ризики втрати даних через злом.

Також у 2023 році значно зростуть інвестиції в навчання персоналу з питань безпеки. Подібну тенденцію можна буде спостерігати в усіх видах бізнесу. Розвиток культури безпеки в компанії робить кожного співробітника першою лінією захисту від фізичних або цифрових загроз і в підсумку підвищує загальну безпеку.

Уверх