Що може бути не так з системою безпеки

Що може бути не так з системою безпеки

У більшості випадків забезпечення безпеки будинку, комерційної або виробничої території здійснюється за допомогою камер, датчиків, сигналізацій й інших пристроїв. Усі вони дають можливість почувати себе у безпеці і вважати свій дім справжньою фортецею. В той же час подібний бар’єр може бути з легкістю здоланий…

Навіть встановивши суперсучасну систему безпеки і застосовуючи усі можливі заходи для її безперебійної роботи, можна пропустити велику небезпеку – особливість роботи програмного забезпечення та застарілу прошивку.

Что может быть не так с системой безопасностиЗавжди треба бути в курсі оновлень прошивки і програмного забезпечення для обраних облаштувань безпеки. У кожного виробника є співробітники, в завдання яких входить усунення вразливостей, модернізація ПЗ і надання подібної інформації для своїх клієнтів. Виявляючи таку вразливість, вони випускають оновлення, які називають патчами, щоб виправити недолік, не даючи можливість хакерам його використати.

Подібні оновлення можуть випускатися з різною періодичністю (раз на місяць або раз на декілька років) і бути як глобальними, так і зачіпати окремі сервіси одного програмного продукту, а також обов’язковими і не обов’язковими до встановлення.

Щоб бути в курсі виходу подібних патчів ми рекомендуємо підтримувати зв’язок з виробником облаштувань системи безпеки. Як мінімум, підписатися на соціальні мережі такого виробника – це хороший спосіб залишатися в курсі будь-яких оновлень, які вони могли випускати.

Системи без брандмауерів, VPN і детекторів вірусів можуть залишити об’єкт відкритим для атаки хакерів, які можуть скористатися вразливістю в програмному забезпеченні, розблоковувати двері, деактивувати камери, непомітно проникнути на територію і так само непомітно піти. А тому перше правило ефективної системи безпеки – це потужний міжмережевий екран, брандмауер.

Він дозволяє робочій мережі зв’язуватися з усіма підключеними до неї пристроями і встановлювати зовнішні підключення до Інтернету, блокуючи при цьому будь-які неавторизовані зовнішні підключення. А наявність на маршрутизаторі віртуальної приватної мережі, VPN, створить максимально захищений шлях обміну даних між пристроями, що збирають дані, і пристроями, які їх обробляють. Тобто встановлення VPN значно підвищить рівень безпеки системи!

Ну і найочевидніше, але таке, що іноді випускається з уваги. При налаштуванні маршрутизатора або робочої мережі завжди придумуйте надійні паролі та не застосовуйте їх більше ні для чого іншого.

Уверх