>
Що можна і не можна робити охоронцю

Що можна і не можна робити охоронцю

Фізична охорона – один з найбільш ефективних способів забезпечення особистої безпеки. Займаються цим охоронці – підготовлені професіонали, метою яких є відвертання небезпечних ситуацій і забезпечення повної безпеки клієнта.

До завдання охоронця входить складання маршрутів пересування, перевірка осіб, що наближаються до об’єкту охорони, й оцінка ймовірних загроз, обмеження небажаних контактів з об’єктом і захист клієнта в небезпечних ситуаціях.

Забезпечення безпеки – це основна робота охоронця. Сюди входить супровід клієнта, куди б той не попрямував, реагування на потенційну загрозу й інші дії, що забезпечують особисту безпеку замовника.

Разом з іншими учасниками команди безпеки охоронець продумує шляхи прямування клієнта з точки А в точку б, оцінює інформацію про кожне місце зупинки й особливості дороги. Потенційно небезпечні місця уникають, а маршрут прямування регулярно міняється.

Охоронець постійно контролює ситуацію навколо особи, що охороняється. Тут на допомогу приходить уважність і вміння розпізнавати небезпеку – це допомагає вчасно виявити недоброзичливця і знешкодити його або відвести клієнта у безпечне місце.

У ряді випадків охоронець може попросити пред’явити документи або іншим шляхом перевірити особу людини, що бажає контактувати з об’єктом охорони. Підозрілі або небажані персони не допускаються до об’єкту. У разі небезпеки охоронець може застосовувати бойові прийоми, спецзасоби, травматичну або бойову зброю (якщо у нього є право на її носіння і застосування).

Незважаючи на досить широкий список обов’язків, є дії та ситуації , що не входять в круг відповідальності особистого охоронця. В першу чергу, не можна плутати охоронця з особистим асистентом. Завдання особистого характеру тільки зменшують ефективність фізичної охорони.

Неприпустимо, щоб охоронець перевищував повноваження і невиправдано використовував грубу фізичну силу або зброю – він не може порушувати закон і не має права пред’являти злочинцям звинувачення: в небезпечних ситуаціях він просто відводить клієнта з небезпечного місця, а не займається затриманням зловмисника. Максимум, що може зробити особистий охоронець, це дати відсіч нападнику і викликати правоохоронні органи.

В той же час особистий охоронець – це саме той захист, який потрібен в небезпечній ситуації: професіонал, який уміє розпізнавати небезпеку і адекватно реагувати на неї.

Уверх