Все частіше українські компанії звертають увагу на безпеку і якість роботи своїх співробітників. Одним з дієвих інструментів в цьому відношенні можна назвати стаціонарні алкотестери, що встановлюються на прохідних і внутрішніх контрольно-перепускних пунктах.
Найчастіше, принаймні раніше, вони використовувалися у сфері вантажних і транспортних перевезень, не допускаючи п’яних водіїв до виконання обов’язків.
Алкотестер – це невеликий прилад, який встановлюється поруч з турнікетом і складає з ним єдину систему контролю: доки співробітник не пройде тест на вміст алкоголю в крові (BAC), рамки турнікета не розкриються й не пропустять його на об’єкт. Якщо пристрій реєструє показник вище 0,08 відсотка, людина вважається в стані алкогольного сп’яніння.
Якщо подібний тест на дорозі проводять співробітники поліції, за законодавством, можна відмовитися від тесту на алкотестері, проте це може спричинити призупинення дії водійських прав. У випадку зі стаціонарним алкотестером все приблизно так само, оскільки подібна відмова може говорити про те, що співробітник боїться перевірки й дійсно вживав спиртне.
Встановлюються стаціонарні алкотестери на прохідних заводів і фабрик, де працює багато технічного персоналу, на СТО, складах і автотранспортних підприємствах. Вони бувають трьох різних типів, кожен з яких працює по різних алгоритмах. Ця відмінність полягає в датчику, який використовується для виявлення алкоголю в повітрі, що видихається.
Найпростіший варіант – це напівпровідниковий датчик. Точнішими вважаються моделі, що виявляють алкоголь за допомогою паливних елементів. Третій тип задіює інфрачервоний спектрофотометр – такі виміри будуть найбільш точними, але й коштує такий прилад значно дорожче. У будь-якому випадку дихальний тест такий же ефективний, як і аналіз крові, і його можна робити на місці, отримуючи об’єктивні дані.
Системи контролю доступу, які мають інтеграцію з алкотестерами, значно підвищують безпеку на об’єкті. Вони аналізують дані про рівень алкоголю в крові працівника й порівнюють це значення з еталонним, заздалегідь заданим в системі. Якщо порогове значення не перевищується, турнікет відкривається, й працівник проходить на територію. Інакше в доступі буде відмовлено, а сам випадок буде записаний у базі з подальшою передачею інформації відповідальній особі для прийняття ним рішення про винесення догани, призначення штрафу або звільнення такого працівника.
Подібну систему доступу можна настроювати по-різному. Наприклад, відразу ж блокувати прохід або давати працівникові якусь певну кількість спроб тестування. Окрім рішення завдань дотримання трудової дисципліни, таке рішення безпосередньо впливає на якість виробничих процесів і в результаті – на імідж компанії й зростання її прибутку.