>
Що обрати – охорону чи відеоспостереження

Що обрати – охорону чи відеоспостереження

Знайти ідеальне вирішення питання з безпекою не так вже й просто, адже з кожним днем злочинці стають все сміливіше, а на небезпеку наражається і приватне життя, і бізнес. Наприклад, рідко коли можна знайти магазин або інший комерційний об’єкт, де б не було крадіжок, а тому тут потрібне серйозне рішення.

Існує два основні способи забезпечення безпеки – це встановлення системи відеоспостереження та організація охорони. Вони можуть працювати як окремо, так і в комплексі, проте найбільшу результативність показує саме охорона. Чому так – спробуємо розібратися.

До недавнього часу найм охоронця був єдиним способом узабезпечити бізнес, майно або близьких, але з появою відеоспостереження й інших систем видаленого контролю (наприклад, СКУД) ситуація докорінно змінилася. Відеоспостереження поступово стає все більш популярним, проте справа тут не стільки в ефективності, скільки у фінансовій вигоді: робота десяти відеокамер обійдеться дешевше (у перерахунку електроенергії), ніж робота одного охоронця. В той же час одні лише відеокамери ситуацію не вирішать, й навіть найсучасніша система відеомоніторингу в реальному часі вимагає участі хоча б одного оператора й одного співробітника безпеки, який би реагував на загрозу.

Переваги відеоспостереження

Система відеоспостереження – це зручне технологічне рішення для забезпечення безпеки. Найпростіший тип такої системи – це звичайна фіксація того, що відбувається навкруги, й запис даних на жорсткий диск або в хмару. Більш просунуті системи вміють зчитувати автомобільні номери, визначати особу й навіть вести журнал відвідувань, фіксуючи час прибуття й виходу співробітника.

Одного погляду на камеру спостереження вистачає, щоб відлякати злочинців.

Сучасні системи відеоспостереження дозволяють вести видалений моніторинг, а завдяки цифровим технологіям дають зображення високої чіткості. До переваг відеоспостереження відносяться цілодобове функціонування та неупередженість. Вартість її встановлення може бути високою, проте подальше використання практично безкоштовне.

Переваги служби охорони

Наявність на об’єкті служби безпеки також здатна дати певні переваги. Так, охоронці не просто фіксують порушення порядку, а відразу ж можуть фізично втрутитися в ситуацію й запобігти небезпечній ситуації або зменшити її наслідки.

У багатьох випадках проста присутність охоронців може діяти як стримуючий чинник.

Послуги охоронця мають наступні переваги: по-перше, це можливість патрулювати усі зони об’єкту, в тому числі слабоосвітлені, де відеоспостереження не ефективне. По-друге, реагування на небезпечну ситуацію тут відбувається набагато швидше, минаючи ланцюжок монітор-оператор-охоронець. По-третє, на відміну від оператора, який вимушений стежити відразу за декількома моніторами, а іноді й цілим десятком, охоронець в певний відрізок часу контролює лише одне конкретне місце, а тому його увага не розмита.

Як охорона, так і камери відеоспостереження мають свої унікальні переваги та недоліки, а тому обирати треба, орієнтуючись на вимоги об’єкту. В цьому випадку система безпеки буде дійсно ефективною.

Уверх