>
Що таке фізична безпека

Що таке фізична безпека

Фізична безпека – один із видів загальної системи безпеки. До неї відноситься захист персоналу, гостей та клієнтів, устаткування й вантажів. А вирішує фізична безпека найрізноманітніші завдання.

В першу чергу здійснення фізичної безпеки потрібне для захисту від фізичних дій недоброзичливців і подій, які можуть завдати збитку власності. І хоча у більшості випадків ці послуги мають на увазі саме захист від потенційних злочинців, проте, одним лише цим фізична безпека не обмежується і в загальному сенсі – це контроль за порядком.

Что такое физическая безопасностьЦей вид безпеки включає охорону та впровадження на об’єкті технічних засобів контролю – відеоспостереження, датчиків диму, руху, відкриття дверей і вікон, системи контролю та управління доступом (СКУД), що перешкоджають несанкціонованому проникненню на територію.

І хоча часто велика частина надзвичайних подій (пожежа, затоплення тощо) покривається страховкою, проте пріоритетна увага фізичної безпеки спрямована на відвертання збитку. Це дозволяє уникнути втрати часу, грошей і ресурсів через такі події.

Фізична безпека може приймати різні форми – залежно від поставлених перед співробітниками завдань. Стратегії та методи можуть сильно відрізняються на, здавалося б, схожих об’єктах, оскільки тут застосовується ризик-орієнтовний підхід, а в різних випадках він різний – розташування будівлі, кількість працівників, специфіка праці та взаємодії з клієнтами.

Оцінка ризиків дозволяє визначити ефективні сценарії протидії загрозі. В одному випадку це може бути встановлення більш просунутої системи фізичної безпеки, яка включає постійний відеоконтроль, супровід клієнтів спеціально навченими охоронцями, а в іншому – впровадження біометричної системи контролю доступу замість кодової або ж встановлення датчиків руху та вібрації.

Найбільш популярними засобами забезпечення безпеки на об’єкті традиційно вважаються відеоспостереження та контроль доступу. Відеокамери дозволяють не лише вчасно помітити небезпеку й швидко зреагувати на неї, але й використати цю інформацію для подальшого аналізу ситуації, оскільки усі дані зберігаються або в хмарі, або на жорсткому диску. А обмеження і контроль доступу людей до об’єктів і ресурсів стає ключем до максимального посилення заходів фізичної безпеки.

Уверх