>
Скільки треба ставити камер відеоспостереження на об'єкті

Скільки треба ставити камер відеоспостереження на об’єкті

Відеоспостереження незамінне на промислових і комерційних підприємствах, торгових центрах й інших місцях масового скупчення людей, оскільки дозволяє контролювати робочий процес, виконання норм безпеки, запобігати крадіжкам й іншим негативним ситуаціям.

Ефективна система відеоспостереження значно зменшує можливість виникнення надзвичайних ситуацій й тяжкість їх наслідків, але для цього треба правильно розподілити камери на території.

Як розрахувати кількість камер відеоспостереження

камери відеоспостереженняКількість камер на об’єкті завжди розраховується індивідуально, виходячи з площі й кількості приміщень, особливостей території, виділеного бюджету та особистих вимог замовника.

Камери можна встановлювати по периметру території (вони дивляться на будівлю) або на будівлі (дивляться на територію). Вони повинні розміщуватися на усіх входах і виходах й повністю охоплювати територію біля будівлі, не створюючи «мертвих зон».

Житловий будинок вимагає не менше двох внутрішніх і п’яти вуличних камер для повного контролю за ситуацією, а комерційні об’єкти – не менше десятка: чим більше будівель на території, тим більше камер знадобиться. Також камери можна розмістити в кожній кімнаті, коридорі та господарських приміщеннях, але це вимагає більше устаткування, а відповідно, і грошей.

Нічого не повинно заважати огляду камери, в іншому ж випадку доведеться встановлювати додаткові пристрої. Найчастіше повністю оглянути територію заважають стовпи, автомобілі, контейнери й інше. Завдяки таким предметам і створюється «мертва зона», і зловмисник без перешкод проникає в приміщення. Важливе значення має й кут нахилу камери: чим вище розміщено устаткування, тим більше спотворюється зображення об’єкту – це ускладнює ідентифікацію людини.

Кількість камер також визначається бюджетом. Можна обрати звичайні аналогові камери, які задовольнять базові потреби в спостереженні, або ж сучасні ІР-камери з розширеним функціоналом. Для будь-якої з них треба буде придбати відеореєстратор, який зберігає й відтворює отриману інформацію. Пристрої бувають 4-, 8-, 16- та 32-канальні. Чим більше камер розміщено на об’єкті, тим потужніший відеореєстратор знадобиться.

Враховуючи ці аспекти, можна створити ефективну й економну систему відеоспостереження. Спершу варто встановити невелику кількість камер, а потім при необхідності додавати нові пристрої. Це дозволить зрозуміти основні проблеми й удосконалити систему відеоспостереження.

Уверх