>
Спеціальні функції системи відеоспостереження

Спеціальні функції системи відеоспостереження

Система відеоспостереження – це комплекс пристроїв для спостереження за об’єктом. Основні складові тут – камери, відеореєстратори і відеосервери, кабельна або безпровідна мережа, монітори та блоки живлення.

Сучасні системи багатофункціональні і максимально прості. Камери містять вбудовані датчики, не вимагають додаткового устаткування і дозволяють швидко розпізнавати обличчя та автомобільні номери.

Що може система відеоспостереження

Можливості сучасних систем по-справжньому безмежні:

  • стеження за об’єктом завдяки камері з поворотним механізмом;
  • старт запису відео після фіксації руху;
  • розпізнавання облмчь і номерів автомобілів;
  • камери з ІЧ-підсвіткою дозволяють бачити в темряві.

Відеокамери можуть бути оснащені додатковими елементами й можуть підлаштовуватися під різні ситуації. Наприклад, камери-тепловізори мають функцію розпізнавання тепла за допомогою випромінювання інфрачервоного світла. Пристрої можуть по-різному реагувати на різні рівні тепла залежно від сили випромінювання інфрачервоного світла.

Камери, призначені для роботи в нічний час, бувають двох видів: одні мають ІЧ підсвічування, інші – вбудовані датчики руху, і при виявленні руху на камері автоматично включається підсвічування, яке яскраво освітлює площу. Камери з ІЧ-світлодіодами розрізняються залежно від кількості світлодіодів, їх розміру, інтенсивності випромінювання та території, яку вони охоплюють.

Пристрої для цілодобового спостереження оснащені ІЧ-фільтром з функцією автоматичного відключення. Такий пристрій працює в двох режимах – «день» і «ніч».

Камери для спостереження на вулиці оснащені удароміцним алюмінієвим термокожухом, який захищає механізм від вологи, пилу і ударів. Вони можуть працювати в широкому діапазоні температур, від – 30 до +60°С. Камери мають систему охолодження і обігріву, представлену вентилятором і обігрівачем, а живлення може поступати від різних джерел – електромережі або акумулятора. Також вони бувають з поворотним механізмом для більшого огляду та з опцією збільшення зображення. Такі камери використовують для спостереження за приміщенням, незалежно від погодних умов.

Додаткові складові системи відеоспостереження

Контролери та прилади для управління роботою системи дозволяють дистанційно настроювати функції камер, управляти відеореєстраторами. Пристрій дозволяє контролювати більше 200 камер одночасно.

Мережеві накопичувачі мають спеціальні функції видаленого доступу, обміну файлами, резервного копіювання та синхронізації. Відеореєстратори відрізняються можливістю підключення до різних моніторів, типом носія та функцією одночасного перегляду відео з декількох камер.

Система відеоспостереження – це не лише камера і реєстратор для запису відео, тому, обираючи таку систему, треба звертати увагу на додаткові елементи й функції. Кожен пристрій призначений для роботи в конкретному місці й виконання спеціальних завдань.

Уверх