>
Тенденції безпеки у 2023 році

Тенденції безпеки у 2023 році

Недопущення злочину більш важливе, ніж реагування на ситуацію, коли неприємність уже сталася, адже в цьому разі ризик втрати майна набагато нижчий.

Тенденції безпеки у 2023Нині перед галуззю безпеки відкриваються величезні можливості, оскільки минулий рік дав суттєвий поштовх розвитку технологій контролю та захисту, а також стратегій фізичного реагування на небезпеку. Заглядаючи в наступний рік, ми бачимо, що в індустрії безпеки домінуватимуть три головні тенденції.

Гібридні стратегії безпеки

У міру наближення 2023 року використання технологій ставатиме дедалі важливішим. Революція в галузі онлайн-контролю та віддаленої роботи в самому розпалі, й багато українських компаній вирішили впровадити гібридний підхід, що дає змогу співробітникам частину часу працювати з дому. Фактично, 7 із 10 компаній у різних галузях уже впровадили гібридну модель роботи.

Те ж саме і в сфері безпеки. Ця концепція використовується і в охороні. Поєднання постів охорони та патрулювання території з одного боку та системи віддаленого моніторингу з іншого діє як посилення порівняно з традиційними стратегіями фізичної безпеки.

Технології значно покращують ефективність охоронців, дають їм змогу контролювати не тільки свою зону відповідальності, а й увесь об’єкт цілком, усі будівлі, поверхи та кабінети, де встановлено датчики й камери відеоспостереження. Це дає змогу фахівцям служби безпеки бути практично скрізь, але реагувати тільки там, де це дійсно потрібно.

Навчання деескалації

Завдання охоронця – не тільки знешкодження злочинця, а й дії щодо недопущення конфлікту, його згладжування.

Навчання методів деескалації, зокрема психологічного впливу на порушника порядку, дає охоронцям необхідні інструменти для вирішення надзвичайної ситуації без застосування сили. Такий підхід дає змогу охоронцям оцінити ситуацію і під час спілкування з порушником або за допомогою певних дій домогтися контролю над ситуацією.

Онлайн моніторинг

Останніми роками віддалений моніторинг став доступнішим і дешевшим. Охоронні компанії подали гарний приклад, і тепер керівники фірм можуть безпосередньо під’єднатися до системи відеоспостереження компанії та контролювати те, що відбувається – ефективність роботи персоналу, роботу обладнання, дотримання техніки безпеки.

Подібні рішення значно позначилися і на безпеці: тепер, знаючи, що на підприємстві встановлені камери спостереження, несумлінні працівники не стануть ризикувати – перестануть зникати “погано лежачі речі”, ресурси та продукція компанії. Віддалене спостереження може вестися цілодобово і без вихідних, дасть змогу керівнику оцінити всі робочі процеси і за необхідності оптимізувати їх.

Уверх