>
Турнікет – контроль доступу в робочу зону

Турнікет – контроль доступу в робочу зону

Вірогідність того, що хтось недосвідчений або некваліфікований увійде до небезпечної зони на заводі або в область активного будівництва, цілком реальна. Це може призвести до травм, виходу устаткування з ладу і аварій. Усього цього можна уникнути, встановивши турнікети!

Контроль доступу на об’єкт може підвищити загальну безпеку, якщо він інтегрований з електронним дозволом на прохід. Наприклад, у авторизованого робітника є відповідний магнітний ключ для входження в небезпечний цех.

Турникет – контроль доступа в рабочую зонуКонтроль доступу до заводів зазвичай здійснюється через ворота, турнікет або дверний отвір. Сама територія захищена фізичним бар’єром, наприклад огорожею або стінами. Але на відміну від звичайних воріт, доступ через турнікет гарантує, що тільки одна людина може пройти за один раз, що в рази покращує контроль ситуації. Турнікети часто розташовуються в стратегічних точках входу і часто управляються службою безпеки об’єкту.

Додатково усі, хто проходять через турнікет, можуть використовувати особистий ідентифікатор – сканер карток, RFID-мітку (радіочастотна ідентифікація), ідентифікацію по відбитку пальця (або іншу біометричну ідентифікацію), секретний код – і заносяться у базу даних, що дає можливість робити аналітику запізнень або невиходу на роботу.

За допомогою турнікетів обмеженими зонами можна управляти на декількох рівнях. Наприклад, біля головних воріт може бути захищена уся територія. Окремі зони можуть мати свій окремий вхід з турнікетами і додатковим контролем.

Контроль доступу може підвищити безпеку!

Обмеження доступу до ділянки заводу – один з найголовніших способів забезпечити безпечне виконання роботи. Добре спроектована система контролю доступу може запобігти проникненню стороннього персоналу в небезпечні зони заводу, а також забезпечити відстежування усіх людей в цій зоні і дозвіл на їх присутність.

Інформація з системи контролю доступу може бути корисна для відстежування людей під час надзвичайної ситуації. З часом ці дані можуть використовуватися для позначення ризиків, наприклад, співробітників, працюючих наднормово, або тих, хто уперше потрапив в небезпечну зону.

За рахунок введення додаткового рівня контролю система безпеки підприємства отримує ряд переваг:

  • Співробітники можуть потрапити на об’єкт тільки у тому випадку, якщо у них є дозвіл.
  • Покинути територію у кінці зміни можна тільки у тому випадку, якщо виконані усі необхідні дії (наприклад, передача зміни).
  • Зберігання даних, отримання статистичних даних поведінки для виявлення проблемних областей або їх поліпшення.

Контроль доступу не є обов’язковою вимогою для системи електронного дозволу на роботу, але його наявність може надалі забезпечити безпечне виконання робіт.

Комплексна система контролю доступу і впровадження системи електронних дозволів поліпшить безпеку на підприємстві, а заснована вона може бути на самих різних даних і використовувати біометричні зчитувачі, магнітні картки або секретні коди доступу. Добре спроектований й інтегрований контроль доступу знизить усі ризики!

Уверх