>
Встановлення системи безпеки: професійна або самостійна

Встановлення системи безпеки: професійна або самостійна

Монтаж системи безпеки – наприклад, відеокамер або датчиків виявлення руху і відкриття дверей – можна здійснювати як самостійно, так і доручити це професійному техніку. Але що саме обрати? Що зручніше, а найголовніше – правильніше?

Найшвидше порівняння полягає в тому, що професійний монтаж займає менше часу. Майстер займається такою роботою постійно, знає усі нюанси і, що називається, набив руку. Помилок при встановленні він, швидше за все, не припуститься.

З іншого боку, якщо все робити самостійно, можна заощадити пристойну суму, і для багатьох подібна економія бюджету стає вирішальним чинником.

Незалежно від того, чи встановлюєте ви систему безпеки самостійно, чи платите майстрові, щоб він все зробила це за вас, зрештою це ваш вибір, що визначає вашу зручність. Звісно, правильніше – доручити все майстрові: це дозволить уникнути помилок при встановленні.

Порівняння професійного і самостійного монтажу

Серед переваг професійного монтажу – можливість отримати працюючу систему вже в день купівлі. Довіривши встановлення системи безпеки професіоналам, ви можете не переживати, що датчик чомусь не працюватиме, а камера – не записуватиме або передаватиме розмиту картинку.

Обирайте професійний монтаж:

  • якщо треба встановити декілька десятків датчиків (на кожні двері, вікно або на великій території);
  • встановити як внутрішні, так і зовнішні камери відеоспостереження з різною системою енергозабезпечення;
  • встановити ПЗ, налаштувати усі встановлені камери та датчики;
  • якщо під час монтажу знадобиться використання спеціалізованого устаткування.

Можна все зробити і своїми зусиллями – це відмінний спосіб заощадити гроші і, можливо, дізнатися щось нове про домашню безпеку. Проте, навіть якщо ви пишаєтеся тим, що особисто виконуєте роботу по будинку, корисно знати, в що ви вплутуєтеся, перш ніж встановлювати систему безпеки власноруч.

Обирайте самостійний монтаж:

  • якщо у вас проста система безпеки з невеликою кількістю елементів (наприклад, 1 відеокамера або 1 датчик);
  • якщо у вас є час і бажання займатися усім особисто;
  • якщо є усі необхідні інструменти.

На щастя, більшість сучасних охоронних систем (навіть професійні) використовують безпровідні датчики, тому вам не треба заплутуватися в купі дротів. Це також спрощує самостійний монтаж. Крім того, більшість охоронних компаній заздалегідь програмують свої пристрої перед відправкою, а тому нічого складного в їх налаштуванні не буде.

Для встановлення деяких пристроїв, наприклад розумних замків, знадобляться специфічні знання, а тому монтаж навіть невеликого елементу може зажадати участі майстра. Головне тут – оцінити свої сили і встановлювати те, що можна встановити самостійно, своїми руками, а монтаж складніших систем доручати професіоналам. Наприклад, при роботі з електрикою потрібен відповідний допуск.

«Зроби сам» не означає, що у вас не буде підтримки. Якщо у вас виникнуть проблеми, більшість компаній, що займаються продажем пристроїв систем безпеки, можуть проконсультувати по телефону.

Уверх