>
Навіщо потрібен особистий охоронець: 5 додаткових обов'язків

Навіщо потрібен особистий охоронець: 5 додаткових обов’язків

Професійний охоронець все вирішує. Якщо він добре навчений, він може запобігти будь-яким загрозам!

Найчастіше послугами особистої охорони користуються політики та бізнесмени – особи, котрі побоюються за свою безпеку. Але що може охоронець, окрім як охороняти свого клієнта від нападу, які плюси він забезпечує й чим ще корисний?

Це лише деякі з додаткових обов’язків охоронця, але вони важливі.

Демонстрація безпеки

Важлива частина безпеки – це її демонстрація. Сама присутність авторитетної постаті охоронця може змусити злочинців передумати робити щось незаконне чи недоречне. Хороший охоронець має бути одночасно і помітним, і непомітним. Без нього не обійтися в людному місці, на офіційному заході та в дорозі.

Контроль ситуації

Якщо ви боїтеся за власну безпеку, завжди потрібно бути на чеку. З об’єктивних причин це неможливо – тут і допомагає охоронець. Він не відволікається на сторонні речі, тому завжди зосереджений і зібраний і в разі небезпеки прийде на допомогу. Оглядаючи людей, що наближаються до клієнта, й оцінюючи потенційну загрозу, охоронець завжди в курсі того, що і хто його оточує. Тобто спостереження та звітність – не менш важливі обов’язки особистого охоронця, як і безпосереднє реагування на фізичну загрозу.

Співробітник служби безпеки повинен вміти збирати і аналізувати інформацію – часто саме так і вдається запобігти замаху.

Допомога гостям

Непрямий обов’язок особистого охоронця – наприклад, під час перебування клієнта у заміському будинку. Вона полягає у невеликій та короткостроковій допомозі гостям клієнта (піднятися сходами, перенести речі, припаркувати автомобіль). Охоронець при цьому не перетворюється на консьєржа і не обслуговує гостей – це простий прояв ввічливості від імені клієнта.

Знання техніки безпеки

До техніки безпеки та загальних запобіжних заходів слід ставитися дуже серйозно. Знати їх зобов’язаний кожен охоронець – наприклад, якщо пересування клієнта планується по небезпечних місцях (інспекція будівельного об’єкту). А тому професійний охоронець повинен мати хоча б поверхневе уявлення про техніку безпеки та вміти застосовувати запобіжні заходи для зменшення шкоди клієнту.

Знання основ медичної допомоги

Особистий охоронець повинен знати, коли допомагати самостійно, а коли звертатись за професійною медичною допомогою.

Якщо сталася серйозна травма, завжди слід викликати швидку допомогу, а ось надавати її самому або дозволяти це робити іншим потрібно не завжди – іноді непрофесійними діями можна лише зашкодити. Наприклад, при пошкодженні хребта, людину краще не рухати до приїзду медиків, а при відкритому переломі – не вправляти кістку самостійно.

Правильне виконання обов’язків може врятувати життя клієнту, тому професійний особистий охоронець повинен не просто оберігати свого клієнта від замаху, але й знати, коли і що робити.

Уверх