>
Як обрати IP- камеру

Як обрати IP- камеру

IP-камери – ефективний пристрій для організації системи відеоспостереження. Вони багатофункціональні й вирішують різні завдання. Такі камери відрізняються за своїми параметрами, тому важливо розуміти, яка IP-камера підійде в конкретній ситуації, а яка – ні.

Одна з ключових складових IP-камери – це об’єктив. Від кутового поля об’єктиву залежить те, скільки знадобиться камер, і де вони будуть розміщені. Об’єктив має декілька кутів огляду – вертикальний, горизонтальний та діагональний. Від них залежить фокусна відстань: чим вона менше, тим більше охоплення камери, але менше дальність.

Важливо правильно підібрати й матрицю камери, яка приймає картинку з об’єктиву й трансформує її в цифрові дані. Якість отриманого зображення залежить від чутливості матриці, яку вимірюють в люксах. Приміром, 0.01 ~ 0.09 лк – середня чутливість. Декілька нулів після точки вказують на високу якість зображення.

Роздільну здатність відеокамери варто обирати, виходячи з поставлених завдань і умов роботи пристрою. Велика деталізація – це звісно добре, але дуже витратно: треба платити за потужність устаткування, великий об’єм пам’яті на жорсткому диску й інше. Високе розділення потрібне для стадіонів, вокзалів й інших великих територій, де важливо розрізняти усі найдрібніші деталі. В інших випадках досить 2Мп. Для виявлення об’єкту достатньо 20 пікселів на метр, а 950 пікселів вже дозволяє розпізнати обличчя людей.

Також важливо враховувати особливості роботи камери: в якому місці буде розміщена (на вулиці, в приміщенні), працюватиме в темний час або вдень. Вуличні камери повинні мати захист від води, забруднень і механічних ушкоджень. Пристрої з підсвічуванням дозволять спостерігати за територією вночі. Варто підбирати IP камеру з таким підсвічуванням, яке освітлюватиме конкретну зону, а не освітлювати одним променем вузький сектор.

Мінімальна швидкість трансляції – 15 к/с. Вона підійде для офісу, ресепшену, встановлення біля входів на підприємство, а ось для забезпечення відеоспостереження на дорозі треба 50-60 к/з, щоб легко простежити за автомобілем, що рухається.

Камери з мікрофоном потрібні, щоб чути те, що відбувається. Для обміну інформацією потрібен ще й динамік.

Не менш важливий тут і формфактор: форма IP-камери напряму впливає на її призначення. Облаштування циліндричної форми використовують на дорогах, входах до різних установ або громадських місць. Купольні найчастіше встановлюють на паркінгу, в приміщеннях, які не потрапляють до зони видимості охоронців й де легко дотягнутися до камери.

Головне у виборі IP-камери – це функціонал, а не ціна та зовнішній вигляд. Тому треба чітко прописати усі завдання відеоспостереження й тільки після цього купувати камеру.

Уверх