>
Яку систему відеоспостереження обрати

Яку систему відеоспостереження обрати

Займаючись забезпеченням безпеки об’єкту, як житлового, так і промислового, можна зіткнутися з питанням вибору системи відеоспостереження. Різноманітність технологій і видів відеокамер іноді здатна збити з пантелику. Яким же буває відеоспостереження і яке коли обирати?

Багато технічних характеристик, на зразок матриці, бітрейта і світлофільтрів клієнтові просто не потрібні. Найголовніший вибір тут – це роздільна спроможність і тип камери, тобто IP відеоспостереження або аналогове, проте систем відеоспостереження не лише дві. Це AHD, HD-CVI, HD-TVI та HD-SDI. За своєю суттю вони також вважаються аналоговими, хоча й мають якісніше зображення.

Аналогове відеоспостереження

Оскільки IP відеоспостереження з’явилося порівняно недавно, багато систем безпеки, що діють сьогодні, є аналоговими. Вони працюють цілком справно, але не мають того функціонала, як цифрові. Якість картинки у аналогового відеоспостереження не дає можливості переглядати деталі, іноді неможливо навіть розглянути обличчя людини, автомобільний номер або будь-який інший напис. Дальність при цьому не перевищує 200 метрів.

В той же час аналогове відеоспостереження обходиться набагато дешевше, та й вартість монтажу невисока. Якщо ж говорити про відеоспостереження у форматі AHD, HD-CVI, HD-TVI, то тут справи йдуть значно краще. Роздільна спроможність тут може досягати 8 Мп, а дальність трансляції сигналу 500 метрів. Таке устаткування часто встановлюється на комерційних об’єктах – в торгово-розважальних центрах, магазинах, на складах і логістичних центрах, ресторанах і лікарнях.

Переваг у сучасних аналогових відеокамер немало – вони прості в установці і налаштуванні, добре підходять для модернізації застарілих систем без глобальної заміни й коштують при цьому зовсім недорого.

IP відеоспостереження

Це справжня вершина, особливо якщо брати до уваги функціональні можливості й якість картинки! Такі системи вважаються більш професійними й дозволяють одночасно відстежувати відразу декілька цілей. Поєднані з датчиками руху, вони можуть бути запрограмовані «вести» відвідувача (наприклад, так можна настроїти поворотні швидкісні камери у банку або іншому режимному об’єкті).

Об’єднані в одну систему, такі камери отримують свою власну IP адресу, що дає можливість переглядати відео з них просто у браузері.

Серед переваг цифрових відеокамер – можливість об’єднувати їх в групи, доповнювати вайфай модулем і нічним підсвічуванням. Подібні камери не страждають від «аналогових» перешкод, а найголовніше – можуть передавати сигнал по повітрю. Це незалежні пристрої, які можуть функціонувати навіть без відеореєстратора й навіть не потребують окремого блоку живлення або електромережі.

IP відеоспостереження багато в чому універсально й підходить для вирішення різноманітних завдань. Управління такою системою робиться через комп’ютер або ноутбук, а усі отримані дані зливаються в єдиний архів, і працювати з ними зручніше.

Виявившись перед вибором типу системи відеоспостереження, пам’ятайте: вам потрібне не «краще» устаткування, а ретельно підібраний комплекс пристроїв, що дають необхідний функціонал!

Уверх