>
Як підвищити безпеку на вході – 4 головні принципи

Як підвищити безпеку на вході – 4 головні принципи

Через велику кількість інцидентів з безпекою багато компаній змушені посилювати охорону прохідної – і одним із способів підвищення безпеки входу стає використання спеціалізованого обладнання та суворий контроль доступу.

Незалежно від того, про яке підприємство йдеться (офіс, склад, майстерня, завод, салон краси або торгово-розважальний центр), захист на вході здатний убезпечити від небажаних гостей та знизити ризик неприємних інцидентів, запобігти крадіжкам та насильству.

Основні інструменти для покращення безпеки входу

Існує безліч різних технологій, що допомагають захистити входи та виходи. Ми вже звикли бачити металошукачі в аеропортах, державних установах та університетах. Однак, крім них, існує й ряд інших не менш ефективних інструментів безпеки.

Охоронці

Встановлення постів охорони на вході – це перше, з чого слід починати. Охоронці можуть знаходитися безпосередньо на вході, транспортних воротах, патрулювати парковку та внутрішню територію.

Професійні співробітники служби безпеки вміють виявляти потенційні загрози та усувати їх до того, як вони стануть проблемою. Охоронці можуть бути озброєні або не озброєні залежно від ситуації та рівня загрози.

Відеоспостереження

Розміщення камер спостереження поруч із входом та на прохідній дозволить співробітникам охорони вчасно помітити небезпечну ситуацію або підозрілу дію. За потреби можна з’єднати всі камери відеоспостереження та додати можливість розпізнавання облич за базою даних.

СКУД та ключ-картки

Встановлення системи контролю віддаленого доступу добре захищає підприємство від сторонніх. Оператор відчиняє двері лише в тій ситуації, коли «взнає» співробітника. Також часто встановлюються термінали з ключами – вони використовуються не лише на вході, але й для внутрішніх приміщень: у цьому випадку може впроваджуватися багаторівневий доступ, коли вхід до певних приміщень для певної групи працівників заборонений. Водночас ключ-карти мають одну проблему: вони можуть бути втрачені або вкрадені.

Біометрія

Одним з ефективних способів забезпечення контролю на вході вважається надання доступу тільки в тому випадку, якщо людина має спеціальний біометричний підпис, що збігається з даними в базі даних цифрового журналу. Це може бути відбиток пальця, голос або зображення сітківки ока. Жодні фізичні носії тут не використовуються, а тому й втратити їх неможливо.

Найкращим рішенням для охорони входу є багаторівнева система, яка використовує відразу кілька принципів безпеки. Наприклад, ключ-карти та відеоспостереження, охорону та захисні двері.

Уверх