Монтаж дротяної системи відеоспостереження значно складніший, ніж мережі Wi-Fi камер, проте зрештою ви отримаєте більш зручнішу в роботі систему, яку не треба постійно обслуговувати – принаймні постійно міняти акумулятори.
Незалежно від того, відеокамери яких виробників ви використовуватимете, їх встановлення однакове, лише з невеликими відмінностями залежно від розміру камер і способу їх кріплення.
Що знадобиться для встановлення відеокамер
На відміну від безпровідних камер в даному випадку знадобиться більше інструментів для монтажу. Найголовнішою проблемою може стати підготовка жолоба для прокладення кабелю – в цілях безпеки його не можна пускати просто по стіні. Він має бути прихований, щоб зловмисники не могли його виявити і знеструмити камеру.
Кабель можна протягнути під землею, втопити в стіні, заздалегідь проштробив відповідної глибини канавку, або пустити по стовпах або ж по даху будівлі. Кожен з варіантів має свої переваги.
У міру прокладення кабелю можна чергувати способи його прокладення. Наприклад, спочатку вести його по стовпах, а потім сховати під шаром штукатурки, підвівши безпосередньо до камери на стіні.
Усі дротяні камери підключаються безпосередньо до DVR – це робиться або за допомогою кабелю BNC для аналогових камер, або Ethernet кабелем для цифрових систем. А тому у виборі кабелю помилятися не можна. Або ж додатково використати спеціальні перехідники. Проте якщо у вас аналогова система, все ж краще відмовитися від кабелю BNC і придбати адаптери – балуни, які дозволяють використовувати Ethernet кабель. Найголовніший плюс тут в тому, що встановлювати їх набагато простіше, та й передаватися сигнал буде набагато швидше.
З чого починати встановлення камер
Спершу слід визначити усі місця, де треба буде розмістити камери – наприклад, тільки зовні будівлі або тільки усередині – і продумати їх розташування так, щоб не було мертвих зон.
Плюс до всього треба вибрати місця, де встановити камери буде найпростіше – це зменшить витрати на монтаж, якщо цим займатимуться будівельники. Так, іноді доцільно відмовитися від встановлення камери на зовнішній стіні й перенести її ближче до вхідних дверей, щоб прокладати кабель було простіше. Багато в чому це єдиний обмежуючий чинник при встановлення дротяних відеокамер.
Найправильніше спочатку зробити тестове розміщення камер, підключити їх до моніторів і тільки потім займатися підготовкою місця для монтажу кабелів. Це дозволить зрозуміти, чи немає мертвих зон або, навпаки, чи не з’явилося надто багато дублюючих ділянок.
Як тільки буде підібрано оптимальне розміщення, можна приступати до фіксації усіх кабелів і фасадних робіт.