>
Як визначити, чи потрібна вашому бізнесу охорона

Як визначити, чи потрібна вашому бізнесу охорона

Представники бізнесу часто замовляють послуги безпеки, піклуючись про свої активи, безпеку клієнтів і співробітників. Але що насправді робить охоронець, які його обов’язки і коли він потрібен бізнесу?

Охрана для бизнесаВізуальна присутність охорони – вже сам по собі хороший інструмент підвищення безпеки на об’єкті. Бути помітним – це один із способів впливу на потенційних злочинців, за допомогою якого компанія може істотно знизити спроби незаконного проникнення на свою територію або вчинення інших протиправних дій. Наприклад, псування майна або крадіжку. Злочинці двічі подумають, коли побачать, що на підприємстві чергує охоронець.

Одна з основних вимог до роботи охоронця – завжди бути насторожі та бути готовим до всього. Така увага дає змогу вчасно виявити спробу скоєння злочину й протидіяти їй. Самі ж працівники підприємства зайняті іншою справою і на контроль периметра і внутрішньої території у них просто немає часу – тут і допоможе професійний охоронець! Він буде уважний до всього, що може викликати підозри. Наприклад, якщо хтось намагається перенести сировину або готову продукцію з одного місця в інше, не маючи на те дозволу, проникнути в заборонену зону або іншим чином викликати підозру.

Не менш важливою є присутність охоронців у разі ризику виникнення небезпечних ситуацій. Серед їхніх обов’язків не тільки контроль периметра, а й допомога співробітникам компанії в разі надзвичайної події – задимлення, пожежі, витоку реактивів або аварійної ситуації у виробничому цеху.

Від того, як діє охоронець, залежатимуть наслідки ситуації: матеріальні, фінансові та іміджеві втрати. У будь-якому разі саме охоронець тримає ситуацію під контролем і відновлює втрачений контроль.

Як мають діяти охоронці в разі НП

Головне завдання охоронця – це спостереження за периметром об’єкта і порядком всередині з метою фіксації правопорушень. У разі інциденту подробиці події мають бути передані начальнику охорони та керівництву компанії для вжиття додаткових заходів, якщо це необхідно.

Деякі дії можуть не входити до компетенції охоронця – наприклад, гасіння пожежі або усунення витоку хімічних речовин. У цьому випадку він повинен негайно звернутися до відповідних органів, а не займатися цим самостійно, не маючи для цього ані дозволу, ані відповідних навичок.

Згідно з дослідженнями, у галузі охорони задіяні десятки різних фахівців – це і звичайні охоронці, і співробітники внутрішньої безпеки, і фахівці з кібербезпеки. Це означає, що охоронців можна легко знайти і для вашого бізнесу.

Уверх