>
Як встановлювати камери відеоспостереження

Як встановлювати камери відеоспостереження

Системи відеоспостереження складно переоцінити. Вони забезпечують постійний, безперервний контроль на внутрішній і зовнішній території, застосовуються в приватних будинках і квартирах, на підприємствах і заводах, торгових центрах і в офісних приміщеннях. Це гарантія безпеки й швидкого реагування на екстрені ситуації.

Як встановлювати камери відеоспостереженняІснує два основні типи камер відеоспостереження: аналогові та IP-камери. Перший варіант більш класичний – саме з нього розпочалася епоха відеоспостереження. Другий різновид сучасніший і високотехнологічний. IP-камери передають чіткішу картинку, вони менш помітні й чудово підходять для закритої території.

Кожен різновид має свої особливості й встановлюється по-різному, але підготовчі роботи перед встановленням обох типів нічим між собою не відрізняються. Перший крок – визначення кількості камер й їх розташування. Правильно визначити ці показники можна, проаналізувавши трафік території: необхідно вичислити потенційно небезпечні зони, зробити розрахунки відстані між камерами, не допускаючи появи «сліпих зон».

Коли схема відеоспостереження готова, настає етап монтажу. Аналогові камери з’єднуються між собою і головним пультом кабелями. У цьому полягає головна складність встановлення такої камери. Необхідно вибирати кабель відповідного розміру та діаметру, при цьому він має бути в ідеальному стані, адже неправильно підібрані дроти можуть значно погіршити якість отримуваної картинки. IP-камери встановлюються відносно простіше, адже прив’язуються до мережі Інтернет і передають сигнал «по повітрю». При цьому вкрай важливо правильно настроїти ПЗ – під конкретні завдання. В процесі монтажу важлива відстань між камерами і центральним пультом. У випадку з IP-камерами апаратуру від світча повинно розділяти не більше 100 або 250 метрів (залежно від підвиду камер і комутатора). Аналогові камери можуть встановлюватися на довших дистанціях (до 300 м), хоча досить проблематично простягати кабель такій довгі.

Перед кріпленням самих камер необхідно перевірити правильність підключення усіх комунікацій і наявність живлення. Встановлювати камери необхідно так, щоб усі дроти, корпус і лінзи були максимально захищені від умисного ушкодження. Обираючи корпус для зовнішньої камери, краще придбати водонепроникний, закритий – щоб уникнути попадання вологи всередину конструкції й протистояння вандалам і злочинцям.

Уверх