У період із 2019 по 2022 рік інвестиції у безпеку зросли майже у сім разів. Але якщо зі шкідливим ПЗ та програмами-вимагачами цілком успішно можна боротися, застосовуючи недорогі заходи кібербезпеки, то протидія злому та крадіжкам вимагає значного підвищення бюджету. При цьому, за статистикою, 74% українських компаній взагалі не мають у штаті фахівців з безпеки. Тобто протидіяти загрозам намагаються лише 26%.
З початком повномасштабного російського вторгнення ситуація трохи змінилася, і все більше компаній усвідомлюють свої вразливості та роблять активні кроки для мінімізації ризиків. Одним із них є розуміння вирішальної ролі корпоративної безпеки.
Що таке корпоративна безпека
Це особливий підхід до безпеки співробітників та активів компанії (цифрових, фізичних та репутаційних), при якому задіяні комплексні, системні рішення, внаслідок яких захист компанії стає більш цілісним.
Забезпечення корпоративної безпеки завжди розпочинається з аналізу. Це дозволяє зрозуміти всі ризики та вразливості компанії і в результаті визначити, які саме дії захисту потрібні – найм додаткових охоронців, патрулювання периметра або внутрішньої території, встановлення відеокамер або сигналізацій. Знання вразливостей дозволяє інформувати команду, узгодити стратегічні цілі між відділами та мінімізувати ризики.
Отже, серед основних методів забезпечення корпоративної безпеки – визначення ризиків та вразливостей, розробка чіткого плану боротьби з ними та впровадження корпоративної безпеки в масштабах усієї компанії, а не окремих відділів чи територій.
Кожна компанія має унікальні вразливості у системі безпеки, які залишають її відкритою для атак, а тому якихось універсальних рішень не існує. І навіть найпрофесійніший план, розроблений передовим агентством безпеки, не принесе видимого результату, якщо його просто скопіювати, застосувати без адаптації під конкретні особливості роботи компанії та її конкретних уразливостей.
Ви повинні оцінити потреби компанії в безпеці, щоб знати ризики, з якими можете зіткнутися. Як тільки ви дізнаєтеся про них, ви зможете скласти ефективну стратегію протидії, що базується на реальній необхідності – впровадженні технічних засобів контролю або фізичної охорони. І вони справді працюватимуть.