>
Якими бувають охоронці

Якими бувають охоронці

В охороні території можуть бути задіяні різні спеціалісти. Одні можуть відповідати за фізичну безпеку, інші – за інформаційну та кібернетичну. При комплексному підході ризиків стає значно менше.

Тож якими бувають охоронці та що входить до зони їх відповідальності? Спробуємо розібратися.

Охоронці на вході

охоронаТакі спеціалісти є першою точкою контакту з клієнтами чи гостями заходу. До їхніх обов’язків входить ідентифікація, перевірка дозволу на прохід (посвідчень, квитків чи запрошень), щоб лише авторизований персонал міг входити та виходити з території. Також охоронці на вході можуть слідкувати, щоб всередину не заносили небезпечні речі – з цією метою контрольно-пропускний пункт може бути оснащений металодетекторами й іншими технологічними засобами.

Охоронці на ресепшні

На відміну від охоронців на вході, розміщених ззовні будівлі, такі спеціалісти працюють тільки всередині й відносяться до персоналу конкретної компанії, що розташована в будівлі. Якщо йдеться про офісний центр чи магазин, і на одному поверсі знаходяться офіси та бутіки різних компаній, то у кожної з них може бути свій ресепшн та охоронці.
Охоронці на ресепшені контактують з клієнтами, їм доводиться відповідати на запитання й орієнтувати їх в потрібному напрямку. Тобто окрім безпосередньо захисних функцій такий охоронець часто надає й інформаційні послуги.

Охоронці на внутрішній території

Відіграють вирішальну роль у дотриманні порядку на території, запобіганні крадіжкам та пошкодженню майна компанії. Вони контролюють переміщення ресурсів та продукції до цехів та складських приміщень, ввіз та вивезення через транспортні ворота, перевіряючи накладні та інші документи.

Охоронці на внутрішній території контролюють доступ до локацій та приміщень, гарантуючи, що лише уповноважений персонал може входити або виходити. Вони стежать за камерами спостереження й даними, що надходять з активних датчиків та сигналізацій при нічній охороні.

У разі надзвичайної події вони вживають усі необхідні заходи, щоб зупинити злочинця та запобігти нанесенню щкоди майну компанії, співпрацюють із правоохоронними органами та працівниками служби надзвичайних ситуацій.

Патрульна охорона

Патрульні охоронці зазвичай використовуються на великих територіях. Вони можуть працювати як поодинці, так і в групах, розділяючи між собою територію на менші ділянки.
Вони виконують обхід периметра чи внутрішньої території протягом заздалегідь визначених інтервалів, контролюють системи спостереження та сигналізації.

Ви зможете знайти компанію, яка впровадить найкращі механізми безпеки для захисту вашого майна та ресурсів, для яких потрібен захист. Консультація спеціаліста може дати краще уявлення про тип захисту, який ви отримаєте за свої гроші.

Уверх