Існує поширена помилка, що співробітник безпеки нічного клубу – це наполовину вишибала, наполовину швейцар, навіть попри те, що завдання у них абсолютно різні. Безпека клубу – це особливий напрям, що не має жодного відношення до сервісу закладу, тобто вітання і відкриття дверей на вході.
У більшості випадків охоронець і вишибала – це один й той самий співробітник безпеки, що працює на зовнішню охоронну компанію, просто в другому випадку це більш «народна» назва цієї посади. В той же час головна відмінність між такими фахівцями полягає в тому, на кого саме вони працюють – на клуб або на охоронну компанію, яка надає такому клубу охоронні послуги. Справа тут в правозастосуванні, тобто в тому, що вони мають право робити, а що ні. Наприклад, застосовувати фізичну силу, спецзасоби й тим паче зброю.
Для зручності так їх називатимемо: охоронець – працює на охоронну компанію, а вишибала – на клуб. В той же час, багато вимог до цих фахівців однакові.
Отже, вишибала працює безпосередньо на нічний клуб. Йому доручено все: від перевірки документів (наприклад, щоб не пускати неповнолітніх) до спостереження за порядком закладі. Якщо раптом почнеться бійка, вишибала повинен вгомонити гостей або випровадити їх з клубу, в тому числі із застосуванням сили, хоча це і незаконно.
Хоча охоронець може виконувати абсолютно ті ж саме функції, проте він працює на охоронну компанію, а не на нічний клуб. Зазвичай це означає, що він працює в правовому полі і сертифікований для цього, тобто має певні дозволи на застосування сили і спецзасобів. Тобто може вирішувати набагато більший спектр завдань і причому абсолютно легально.
Наприклад, сварка гостей може перерости в п’яну бійку й вийти з-під контролю. Застосувавши грубу силу і виставивши таких клієнтів з нічного клубу, згодом можна отримати судовий позов за нанесення травм. Участь у процесі сертифікованого охоронця позбавляє від цих проблем, адже він може здійснювати захист закладу і його гостей офіційно.
В будь-якому разі робота охоронця в нічному клубі має на меті не лише фізичне вирішення конфліктів, але й застосування комунікативних навичок, спокійної та холоднокровної психологічної дія на порушників порядку. Звичайний вишибала не має таких можливостей, адже навряд чи його хтось навчав цьому, чого не можна сказати про співробітників професійного охоронного агентства.
Контроль натовпу, вміння психологічної дії і знання безконфліктного вирішення небезпечних ситуацій – ось те, що відрізняє професійного охоронця!