Дивно, але багато технологічних інновацій багато в чому стали можливі завдяки пандемії COVID-19. Особливо яскраво це помітно у сфері бізнесу, який завжди був на вістрі розвитку і сьогодні, щоб вижити, вимушений адаптуватися під нові умови.
Пандемія COVID-19 змусила багато компаній використовувати альтернативні бізнес-операції – перебратися в онлайн, скоротивши число фізичних контактів. Це спрацювало і навіть більше – це виявилося надзвичайно зручним.
Спалахи вірусних захворювань трапляються не вперше. Вони можуть мати серйозніші й небезпечніші наслідки – людство переживало їх і кожного разу поверталося до звичного образу життя. Цього разу все інакше: онлайн-режим і нові засоби безпеки виявилися настільки ефективними, що навіть після перемоги над вірусом бізнес навряд чи відмовиться від них.
За даними Центрів по контролю за захворюваннями, багато в чому перемога над вірусом залежить від контролю над масовими скупченнями людей, і нові – автоматизовані – засоби безпеки вирішують це питання. Впровадження на прохідних безконтактного контролю та аутентифікації, зняття біометричних даних (перевірка температури тіла і недопуск на територію підприємства хворих співробітників) дозволяє узабезпечити співробітників служби безпеки і скоротити ризик їх зараження, отримавши контроль над передачею вірусу.
Неабиякою мірою здатність пом’якшувати пандемію зросла завдяки плануванню безпеки і технологіям, які виробники розробили для бізнес-компаній. Проте це не лише системи контролю доступу та безконтактні турнікети. Перелік таких технологій набагато ширший і охоплює і кібербезпеку, і видалену роботу, і відеоконтроль в онлайн-режимі, і врешті-решт розгортання систем безпеки, побудованих на штучному інтелекті, у разі надзвичайних ситуацій (задимлення, пожежа, витік газу, виробнича травма, аварія устаткування, проникнення на територію компанії неавторизованих користувачів, крадіжка, вандалізм, злом і озброєне проникнення).
Нові технології дозволяють з’являтися новим стратегіям безпеки – зручнішим і ефективнішим. І це лише деякі з чинників, що впливають на нову реальність робочого місця. Сьогодні пандемія COVID-19 змусила багато компаній прибігати до альтернативних бізнес-операцій – і несподівано з’явилися цікаві рішення, здатні зробити бізнес-операції ефективнішими, швидшими і зручнішими.
Серед подібних технологій – не лише система перевірки температури шкіри, але й засоби відеоконтролю з автоматичним підрахунком кількості людей – це дозволяє контролювати соціальні дистанції й не допускати небезпечного скупчення людей, а як слідство – поширення вірусу.
Перехід в онлайн, дистанційна робота співробітників призводять до розвитку кібербезпеки і вдосконалення контролю доступу. Багато компаній, що раніше не мали наміру впроваджувати тепловізіонні камери, включили їх у свої програми. Відеокамери з системою штучного інтелекту стали стандартом – вони дозволяють скоротити крадіжки в магазинах, запобігти збиткам за рахунок розпізнавання підозрілих моделей поведінки.
Пандемія прискорила розвиток технологічних тенденцій, що вже набирають силу. Їх впровадження на підприємстві повинно істотно поліпшити програму безпеки за рахунок надання економічних і надійних рішень.