Безпека – це не просто пристрої, розставлені по периметру території. Це особлива уважність, яку треба проявляти щодня. Загрози можуть йти звідки завгодно, але знання того, що вони є і як їх відбити, дозволяє позбавитися від усіх ризиків!
Усі загрози можна розділити на дві великі групи – зовнішні та внутрішні. Тобто або стороннє проникнення і крадіжка, або внутрішні чинники на зразок витоку газу, затоплення, займання проводки.
Виявлення слабких місць
Перше, що треба зробити – це провести усебічний аналіз території й виявити усі її вразливості. Як зовнішнього, так і внутрішнього характеру. Охоронна сигналізація – це, звичайно ж, надзвичайно корисний інструмент, але вона може бути неефективною, якщо заздалегідь не будуть перевірені усі точки проникнення. Говорячи простіше, встановлювати датчики треба там, де є ризик проникнення, а не просто там, де надумається.
Оцінка безпеки перевіряє усі ті дрібниці, які створюють загальну картину безпеки об’єкту. Це типи замків, які ви використовуєте, наявність системи контролю доступу і особливості її роботи, кут огляду камер відеоспостереження, наявність у них нічного підсвічування, чи є пости охорони і як робиться обхід території.
Сигналізація – це один з самих кращих інструментів для підвищення безпеки. Вони контролюють територію за допомогою набору датчиків руху, датчиків відкриття дверей і вікон (так звані датчики входу або контактні датчики), розбиття скла, детекторів диму і чадного газу, камер спостереження й інших пристроїв.
Не менш важливе тут і правильне освітлення. Усі небезпечні ділянки обов’язково мають бути освітлені, щоб злочинців було добре видно. Навіть з найкращими камерами відеоспостереження нічого не вийде розглянути, якщо на території буде темно. При цьому усі пристрої повинні взаємодіяти між собою й контролюватися за допомогою панелі управління, яка зв’язується з центром моніторингу при спрацьовуванні сигналу тривоги.
І ще один важливий момент. У більшості сучасних систем безпеки є мобільне застосування, яке допомагає контролювати все зі смартфону або планшета, знаходячись при цьому у будь-якій точці світу.
Особливі камери відеоспостереження
Сьогодні з відеоспостереженням ситуація кардинально інша, ніж було якихось десять років тому, коли камери коштували значно дорожче, а найголовніше – мали гранично вузький функціонал. Тепер же камери безпеки призначені не лише для фіксації відео. Більшість камер відеоспостереження відправляють повідомлення на смартфон і починають працювати, коли виявляють різні види активності: рух, звуки, вібрація.
Деякі камери навіть мають функцію розпізнавання обличчя та автомобільних номерів, а записана інформація може зберігатися не лише на жорсткому диску, але і в хмарному сховищі, де її можуть переглядати відразу декілька користувачів. З розширеними функціями відеокамер ви отримуєте високофункціональну систему безпеки, здатну зафіксувати й попередити про будь-які загрози!