Чи потрібна система розпізнавання обличчя у відеоспостереженні

Чи потрібна система розпізнавання обличчя у відеоспостереженні

система розпізнавання обличчяЗ початку своєї появи технологія розпізнавання обличь викликала багато розмов. Особливо активними в обговоренні були активісти в області громадянських прав і свобод людини, що намагаються заборонити її застосування через можливе втручання в приватне життя. Багато в чому подібні аргументи необ’єктивні, й технологія розпізнавання обличь продовжує поширюватися по всьому світу.

Порушення конфіденційності, прав і свобод – головна причина такого критичного відношення. Втім, плюсів тут набагато більше. Так, відеоспостереження з функцією розпізнавання обличь і автомобільних номерів стає значно ефективнішою й виконує відразу два головні завдання – визначає злочинця ще до здійснення ним правопорушення і дозволяє співробітникам безпеки простежити за ним, запобігаючи злочину, а також дозволяє ідентифікувати зловмисника після правопорушення і знайти його, передавши дані поліції.

Поки що технологія розпізнавання обличь недосконала й може здійснювати помилки. З тисяч потенційних підозрюваних, що потрапили в об’єктив відеокамери, система може видати декілька сотень неправдивих спрацьовувань. Тут вступають в дію відразу декілька чинників: якість освітлення, захисні маски та окуляри на обличчях, кількість подібних відеокамер (одна або декілька: при кожній фіксації навіть однієї й тієї ж людини алгоритм починає працювати наново й може видавати різний результат), а також якість самої бази даних і частота її оновлення з даними поліції.

В будь-якому випадку без застосування системи відеоспостереження з функцією розпізнавання обличь поліція не зможе звузити круг підозрюваних. Й навіть при великому відсотку хибних спрацьовувань алгоритм все одно визначить злочинця, і знайти його буде легше.

Ось найпростіший приклад ефективності роботи системи розпізнавання обличь. Уявимо, що перед нами тисяча чоловік, серед яких знаходиться п’ять злочинців. За умовами, у співробітників безпеки є лише п’ять хвилин часу, щоб виявити їх. Вручну, при звичайному візуальному огляді зробити це практично неможливо. А ось завдяки застосуванню автоматизованої системи розпізнавання обличь, яка звужує круг потенційних підозрюваних до, приміром п’ятдесяти чоловік (з урахуванням хибних спрацьовувань), з’являється можливість не перевіряти основну масу й зосередитися на п’ятдесяти вірогідних підозрюваних, серед яких і виявляться ті самі п’ять реальних злочинців. Отримуємо банальне заощадження часу і скорочення числа необхідних перевірок.

Як ви вважаєте, це гарний результат?

Уверх