>
Чим IP камера відрізняється від аналогової

Чим IP камера відрізняється від аналогової

Впровадження системи відеоспостереження – відмінне вирішення питання з безпекою. Встановлення камер дозволяє отримати контроль над усією територією та внутрішніми приміщеннями. Саме по собі рішення відмінне, проте на практиці стикається з рядом труднощів і питань, й одне з найголовніших – це вибір самого типу камер.

Чем IP камера отличается от аналоговойДля пересічного громадянина різниця між IP і аналоговими камерами відсутня. І там, і там на монітор виводиться картинка, і співробітник безпеки спостерігає за ситуацією. В цілому все так і є, проте на відміну від звичайних IP камери мають ряд безперечних переваг.

Одна з головних відмінностей полягає в способі обробки відеопотоку. У випадку з IP камерою використовується цифрова обробка. Якщо говорити технічною мовою, то квантування по рівню і дискретизація за часом аналогового сигналу. Якщо трохи перефразовувати, то сигнал розбивається на невеликі блоки – дискрети, і кожному привласнюється свій цифровий код. В результаті з відеокамери на приймаючий пристрій відбувається передача не сигналу, а числової послідовності, й картинка виходить більш деталізованою та якісною. Звичайні камери відеоспостереження програють IP камерам по роздільною спроможністю в 4–5 разів!

По-друге, цифровий сигнал набагато безпечніший, й перехопити його набагато важче. Цифрова послідовність закодована особливим чином, і «підключитися до картинки» тут практично неможливо. У разі, якщо використовується безпровідна IP камера, замість дротів для передачі відеопотоку застосуються wi-fi модуль, і відключити відеоспостереження у злочинців не вийде. Хіба що знищити саму камеру.

На відміну від аналогових камер на ПЗС матрицях цифрові відеокамери працюють на КМОП матриці, ґрунтованій на польових транзисторах з ізольованим затвором і каналами різної провідності. Це дає користувачеві максимум переваг:

  • знижене енергоспоживання;
  • доступ до окремих елементів пам’яті (можливість кадрування);
  • підсилювальні тракти усередині пікселя, що покращують якість картинки.

Ще одна важлива відмінність IP камери від аналогової – це одночасна передача відео- і аудіопотоку, що вимагає наявності лише одного кабелю. І навіть більше: за наявності POE за допомогою однієї й тієї ж лінії на IP камеру можна передавати ще і живлення.

Цифрові камери мають набагато більший функціонал й можуть бути об’єднані в загальну систему безпеки, що включає датчики руху, теплові та звукові датчики, сигналізацію, сповіщувачі й інші пристрої. В результаті усі пристрої працюють спільно, в рази підвищуючи безпеку об’єкту.

Уверх