>
Датчики диму і вогню – надійний захист від пожежі!

Датчики диму і вогню – надійний захист від пожежі!

Вогонь – одне з найнебезпечніших явищ, що загрожує приміщенням, розміщеним в них матеріальним цінностям і життю людей. Саме тому система пожежної безпеки повинна опрацьовуватися ще при інженерній розробці будівлі!

Щоб захистити себе, своє життя та цінності від вогню, досить встановити відповідні датчики – диму, вогню і перепаду температури. У такому разі приміщення буде оснащено усіма необхідними пристроями, що дозволяють ідентифікувати, локалізувати та ліквідувати пожежу, зберігаючи найважливіше – життя та здоров’я людей.

Система протипожежного захисту працює автоматично, без участі людини: у разі займання або задимлення спрацьовують відповідні датчики, і сигнал передається на центральний пульт охоронної компанії або безпосередньо в пожежну службу. Спрацьовування датчиків дозволяє вчасно евакуювати людей і звільнити приміщення.

Датчики дыма и огняОднією з найзручніших систем протипожежної безпеки є автономні датчики або, як їх ще називають, протипожежні сповіщувачі. Вони складаються з оптичної системи, п’єзоелемента і блоку живлення. Оптична система знаходиться в димовій камері датчика. Робота цього елементу полягає в генеруванні світлового променю, який у стандартних умовах не досягає фоточутливого елементу. Якщо ж на нього потрапляє дим, світло розсіюється й досягає фоточутливого елементу. Він виробляє електричні імпульси, що передаються на плату, що приводить в дію систему сповіщення. П’єзоелемент – це частина сповіщувача, яка сигналізує про небезпеку. Він спрацьовує після отримання відповідного сигналу з оптичної камери. Блок живлення такого пристрою – це найчастіше дев’ятивольтовий акумулятор, заряду якого вистачає на цілий рік безперервної роботи. Коли його заряд вичерпується, пристрій подає сигнал.

У житлових будинках і квартирах автономні датчики розміщуються по одному на кожну кімнату. В офісах і торгових центрах кількість сповіщувачів залежить від площі приміщення.

Існують і дротяні моделі протипожежних датчиків. Їх функціонування нічим не відрізняється від роботи автономних варіантів. Відмінність полягає лише в методі кріплення і джерелі живлення.

Підключення датчиків варто довірити працівникам професійної охоронної компанії, щоб уникнути помилок монтажу або розміщення пристроїв. Завдяки тому, що діяльність компаній, що виробляють монтаж і налаштування протипожежних систем, строго регламентована і знаходиться під суворим контролем з боку держави, в результативності такої роботи можна бути упевненим!

 

Уверх