>
Фізичний захист вищого порядку

Фізичний захист вищого порядку

Для ефективної роботи співробітники служби безпеки повинні не тільки вміти стріляти й задіювти прийоми рукопашного бою, але й мати інші професійні знання та навички, а також ряд умінь, на перший погляд, безпосередньо не пов’язаних із забезпеченням безпеки.

Комплексні знання дозволяють підвищити ефективність послуг фізичної безпеки, тому курс навчання охоронців повинен відповідати стандартам, встановленим розділом ділового та професійного кодексу, включати фізичну та психологічну підготовку, а також першу медичну допомогу. А тому, підбираючи охоронців, перевагу потрібно надавати сертифікованим фахівцям. У сертифікаті повинні бути вказані всі пройдені курси, кількість годин навчання, назва організації, що видала сертифікат, ім’я інструктора та дата.

Якими знаннями повинен володіти професійний охоронець

Фахівці з індивідуального захисту повинні мати знання у таких областях:

  • Фізична безпека. Насамперед охоронець має бути спеціалістом саме з фізичної охорони. Знати теорію фізичної безпеки та управління ризиками, включаючи різні заходи реагування на небезпеку. Це дає можливість планувати свої дії та часто стає вирішальним фактором.
  • Фізична підготовка. Професійний охоронець має бути сильним, витривалим та спритним. Також тут важливою є підготовка до «п’ятисекундного бою», вибухових дій, коли противник нейтралізується максимально швидко.
  • Бойові навички. Щоб мати можливість виконувати завдання у надзвичайних ситуаціях, охоронець повинен мати всі необхідні бойові навички. Це ряд практичних умінь, що включають роботу зі зброєю та спецзасобами, а також оборонну тактику та вміння рукопашного бою.
  • Психологічна підготовка. Важливими є не тільки знання, а й готовність задіяти свої вміння на практиці – рішучість та впевненість у собі. Крім того, психологічна підготовка дозволяє вчасно розпізнати недоброзичливця ще до того, як він зважиться діяти, та нейтралізувати його.

Не менш важливим є знайомство з вибуховими речовинами та зброєю, яку можуть застосовувати злочинці, щоб мати можливість ідентифікувати небезпеку, а також знання охоронного обладнання. Застосування сучасних технологій (датчики, сигналізація, GPS відстеження) може стати великою перевагою.

Уверх