Декілька нюансів про відеоспостереження

Декілька нюансів про відеоспостереження

Відеоспостереження – це запорука безпеки об’єкту, фіксації порушень і відвертання крадіжок. Встановлення такої системи безпеки включає монтаж відеокамер, реєстратора і моніторів, а також усіх необхідних джерел живлення. Від правильного вибору камер і усієї периферії залежить якість зображення, функціонування системи в цілому та зручність роботи з даними.

Головні особливості монтажу відеоспостереження

Найголовніше – це розрахунок усіх параметрів: кількість камер, довжина кабелю, зони детектування. Грамотне планування дозволить розмістити відеокамери так, щоб вони охоплювали максимум площі, були ефективні у використанні й не привертали непотрібної уваги.

Монтаж має чотири етапи:

  1. Встановлення камер відеоспостереження і відеореєстратора.
  2. Монтаж кабелів або безпровідного підключення.
  3. Налаштування програмного забезпечення.
  4. Перевірка функціональності системи.

Камери треба обирати так, щоб вони підходили для кожної точки спостереження, мали потрібний кут огляду. І не менш важливе: перед установкою треба розуміти цілі відеоспостереження: видалене спостереження за об’єктом, розпізнавання обличь або ідентифікація номерів автомобілів. Цілі впливатимуть на вартість, тип і кількість устаткування.

Самі камери бувають різних типів, і підбирати їх треба залежно від поставлених завдань і області спостереження, тому важливо правильно визначити точки спостереження: вхід у будівлю, каса, коридор або торгова зона. У кожному випадку треба встановлювати свої камери відеоспостереження.

Установка відеореєстратора вимагає визначення оптимальної кількості камер на об’єкті: в офісі або невеликому магазині досить буде відеореєстратора на 4, 8 або 16 каналів, а ось для торгового центру підійдуть тільки 64-х і 128-ми канальні реєстратори.

Де треба встановлювати камери

Від місця монтажу камер залежатиме вартість устаткування, функціональне наповнення і ефективність роботи. Понад 30 % зломщиків проникають в приміщення через вхідні двері, оскільки часто це єдина можливість пробратися всередину. Наприклад, у складу вікон взагалі може не бути.

Якщо будівля має запасний вхід, встановлення там відеокамер обов’язкове, проте часто площа біля додаткового входу не освітлюється і вимагає камер з ІЧ-підсвіткою. Якщо приміщення розташовано на першому поверсі, треба встановити камери біля вікон. Вразливі місця – бічні вікна, оскільки вони погано видимі з вулиці. Ще одне місце, де варто встановлювати відеоспостереження – двір або прилеглий сад чи парк. Зазвичай це темне місце, через яке можуть проникнути злочинці.

До вибору і монтажу системи відеоспостереження треба підходити серйозно, враховувати особливості приміщення, функціональність камер і специфіку устаткування. Використання камер з різними характеристиками дозволить створити ефективну систему відеоспостереження й усунути усі загрози! Якщо спочатку бюджет обмежений, треба узабезпечити найвразливіші місця і поступово розширювати систему.

Уверх